Reklama

Prawie 4 miliony na budowę chodników i ul. Jabłoniowej w Rusku

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

Prawie 4 miliony na budowę chodników i ul. Jabłoniowej w Rusku - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości 3.910.000 zł trafi do powiatu jarocińskiego z Programu Inwestycji Strategicznych Polski Ład dla gmin popegeerowskich. Na terenie powiatu jarocińskiego wybudowanych zostanie sześć chodników oraz ul. Jabłoniowa w Rusku.

Reklama

Do powiatu jarocińskiego trafi 3. 910.000 zł z Programu Inwestycji Strategicznych Polski Ład dla gmin popegeerowskich.

Prawie 4 miliony na budowę chodników i ul. Jabłoniowej w Rusku


- Mam przyjemność ogłosić wyniki trzeciej edycji naboru wniosków o bezzwrotne dofinansowanie z Programu Inwestycji Strategicznych Polski Ład dla gmin popegeerowskich. O środki te mogły ubiegać się gminy, powiaty, związki międzygminne i związki powiatowo-gminne, na obszarze których funkcjonowały zlikwidowane państwowe przedsiębiorstwa gospodarki rolnej. Wartość dofinansowania, o które można było wnioskować w tej edycji wynosi maksymalnie do 98 proc. wartości inwestycji - mówi Jan Dziedziczak, poseł, sekretarz stanu w KPRM.

Na inwestycje na terenach gmin popegeerowskich rząd w ramach Rządowego Funduszu Polski Ład przeznaczy 2,5 mld złotych, natomiast gminy złożyły 3.852 wnioski na 10,79 mld zł.

 - Ostatnie miesiące były czasem intensywnych spotkań w moim okręgu wyborczym. Wizytowałem wiele gmin, w których rozmawiałem o potrzebie realnego wsparcia dla takich inwestycji, z których korzystają mieszkańcy – dodaje Dziedziczak, poseł na Sejm RP, Sekretarz Stanu w KPRM. - To dla mnie radość, ale i duma, że mogę przekazać informacje o kolejnym rządowym wsparciu w wysokości 97 190 883,48 zł, który trafi do regionu kaliskiego.

Rusko doczeka się przebudowy ul. Jabłoniowej      

Pieniądze trafiły również do powiatu jarocińskiego. Otrzymają je dwa samorządy: powiat jarociński i gmina Jaraczewo. Ta ostatnia dostała 1. 950.000 zł na przebudowę ulicy Jabłoniowej w Rusku.


 - To jest kompleksowa przebudowa ulicy. Prócz nowej nawierzchni jezdnia zostanie poszerzona - mówi Dariusz Strugała, burmistrz Jaraczewa.

 - Ta droga jest w najgorszym stanie w gminie Jaraczewo, która wymagała remontu. Poszukiwaliśmy środków. Trudno powiedzieć przy tej inflacji, ile będziemy musieli dołożyć  z własnego budżetu. Jest to ulica, która łączy dwie powiatowe drogi, a to ma istotne znaczenie w sytuacji kolizji czy wypadku na drogach powiatowych z Cerekwicy do Noskowa czy z Jaraczewa przez Rusko do Borzęciczek - mówi Dariusz Strugała.

Powiat jarocińskie wybuduje sześć chodników         

Powiat jarociński dostał 1. 960 000 zł na budowę chodników.

- Wybudujemy około 350 metrów chodnika przy drodze Radlin- Kąty, 200 metrów chodnika w Paruchowie, 230 przy drodze Rusko-Nosków, 520 metrów chodnika w Racendowie, 300 chodnik przy ul. Siedlemińskiej od ul. Sadowej do ulicy Wiśniowej i około 740 metrów chodnika przy ul. Chrobrego w Jarocinie - wylicza Katarzyna Szymkowiak, wicestarosta jarociński.

Łącznie powiat wybuduje 2,3 kilometra chodników. W sumie na teren powiatu jarocińskiego trafi 3. 910 000 zł.

 Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.


                          

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy