Reklama

Latarnie w gminie Żerków będą świecić krócej

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: pexels

Latarnie w gminie Żerków będą świecić krócej - Zdjęcie główne

foto pexels

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Gmina Żerków, by jakoś zaoszczędzić w związku z wysokimi kosztami energii i gazu, zdecydowała się na ograniczenie oświetlenia ulicznego.

Reklama

Tak trudnego roku dla finansów gminnych już dawno nie było. Rosną ceny gazu, energii elektrycznej, ale także różnego rodzaju usług. Wzrosły koszty ogrzewania szkół, przedszkoli, urzędów czy obiektów użyteczności publicznej. Te koszty ponoszą również gminy. 

Samorządy, by jakoś zaoszczędzić, decydują się zrezygnować m.in. z oświetlenia ulicznego w godzinach nocnych czy zamykają świetlice wiejskie.

Wyłączenia latarni ulicznych w gminie Żerków

Oświetlenie uliczne na terenie gminy jest sukcesywnie wyłączane. Ograniczenie oświetlenia nastąpi w godzinach, gdy ruch na drogach jest najmniejszy - 23.00-5.00.

- W okresie zimowym oszczędności z tytułu redukcji oświetlenia w trybie nocnym szacujemy na ok 35 % - informuje żerkowski magistrat.

Latarnie uliczne w gminie Kotlin świecą krócej

- Zorganizowałem spotkanie z dyrektorami szkół, aby racjonalnie podeszli do gospodarowania środkami finansowymi. Prosiłem, aby oszczędzali gaz i energię elektryczną. Na zebraniach wiejskich informowałem również o wprowadzeniu ograniczeń w oświetleniu, które wynikają z oszczędności w związku z aktualną sytuacją gospodarczą w kraju – mówi Mirosław Paterczyk, wójt Kotlina. - Szukamy jak najbardziej racjonalnego rozwiązania, aby przetrwać ten trudny czas - zaznacza wójt Kotlina.

Podkreśla, że przedstawiciele rządu apelują, aby samorządy szukały oszczędności. Wójt zapowiada, że samorząd w ciągu 2 lat postara się wymienić oświetlenie uliczne na energooszczędne.

Światła na ulicach i drogach w godzinach 23.00-5.00 wygaszono do końca roku.

Oszczędności w gminie Jaraczewo

Burmistrz Jaraczewa Dariusz Strugała zapowiedział, że na terenie gminy latarnie uliczne również będą wyłączane w godzinach 23.00-5.00. Dodatkowo działalność świetlic wiejskich została zawieszona aż do marca przyszłego roku. Nie będą one udostępnianie na imprezy, ale tylko na ważne spotkanie na rzecz społeczności lokalnej. Sale sportowe w  Jaraczewie, Rusku, Górze i  Noskowie będą wykorzystywane tylko na potrzeby szkół. Z orlików i boisk sportowych będzie można korzystać do godz. 17.00. Zawieszono także działalność wszystkich sekcji w Gminnym Ośrodku Kultury, a placówka będzie czynna w godzinach 8.00-16.00.

 

ZOBACZ TEŻ

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy