Reklama

Jarocin. Czy zdążymy skorzystać z lodowiska w tym sezonie?

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: FB Antczak

Jarocin. Czy zdążymy skorzystać z lodowiska w tym sezonie?  - Zdjęcie główne

Jarocin. Czy zdążymy skorzystać z lodowiska w tym sezonie? | foto FB Antczak

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Zakończyła się rozbudowa Jarocin Sport. Jakie atrakcje będą na nas czekały? Nowe centrum sportowo-rekreacyjne to między innymi kryte lodowisko, 6-torowa kręgielnia, sale konferencyjne oraz strefa gastronomiczna. Kiedy nastąpi otwarcie?

Reklama

Spółka Jarocin Sport poszerzyła swoją ofertę sportowo-rekreacyjną. Oprócz krytego basenu, aquaparku, kortów tenisowych, boisk sportowych i sauny, mieszkańcy oraz przyjezdni będą mogli skorzystać ze sztucznego lodowiska, sal fitness, kortu do ricocheta (najszybszej gry rakietowej) oraz nowoczesnej kręgielni.

W nowych obiektach będzie można uprawiać między innymi tenis stołowy, podnoszenie ciężarów czy sporty walki. Znajdzie się tam również sala konferencyjna, sala do tańca ze sceną, restauracje oraz kawiarnie.

Jedna z pobudowanych hal będzie wykorzystywana w miesiącach zimowych - od listopada do kwietnia, jako lodowisko. W pozostałych okresach będzie służyła do organizacji różnego rodzaju wydarzeń, miedzy innymi koncertów, wystaw czy targów. Obiekt będzie mógł służyć także jako boisko sportowe czy rolkowisko.

- To kolejna kluczowa dla miasta i gminy inwestycja, której nie zatrzymała pandemia COVID-19 - stwierdza burmistrz Adam Pawlicki. - Jestem głęboko przekonany, że obiekt będzie dobrze służyć naszej społeczności - nie tylko jako lodowisko, ale przede wszystkim jako całoroczny ośrodek sportowy otwarty na różnorodne potrzeby mieszkańców naszego miasta i okolicznych sołectw - dodaje.

Zakończyła się rozbudowa Jarocin Sport. Jakie atrakcje będą na nas czekały?

Trzykondygnacyjny budynek nowego centrum sportowo-rekreacyjnego ma powierzchnię ponad 4 tysięcy metrów kwadratowych.

Znacząca część prac budowlanych realizowana była w ścisłym reżimie sanitarnym w czasie trwającej od początku 2020 roku pandemii koronawirusa. Mimo to obiekt został wybudowany zgodnie z harmonogramem.

Zakończyła się rozbudowa Jarocin Sport. Otwarcie obiektów czeka na zniesienie ograniczeń

Wartość inwestycji wyniosła około 30 milionów złotych. Na jej realizację spółka Jarocin Sport pozyskała dotację w wysokości 3 milionów złotych z ministerstwa sportu.

- Pandemia w oczywisty sposób zmieniła nasze plany. Choć infrastruktura lodowiska jest gotowa na przyjęcie pierwszych gości i zapewnienie im licznych sportowych atrakcji, z uwagi na obowiązujące obostrzenia w tym sezonie zimowym nie będziemy jeszcze mogli wykorzystać potencjału, jaki oferuje nowy obiekt - informuje Marcin Jantas, prezes Jarocin Sport.

I dodaje:

- Również wyposażenie kręgielni będzie możliwe dopiero po zniesieniu ograniczeń w logistyce międzynarodowej. Zakończenie budowy to dla nas jednak ważny kamień milowy, który pozwala nam przygotować się do zapewnienia mieszkańcom kompleksowej oferty sportowej i rekreacyjnej w najbliższych miesiącach.

Zakończyła się rozbudowa Jarocin Sport. To pierwsza inwestycja tego wykonawcy w Jarocinie

Prezes FB Antczak - generalnego wykonawcy inwestycji, przyznaje, że budowa centrum sportowo-rekreacyjnego to pierwsza ich inwestycja w Jarocinie.

- Ze względu na bardzo ciekawą konstrukcję obiektu i jego wielofunkcyjny charakter, proces budowy był niemałym wyzwaniem, wymagającym dużego doświadczenia. Oczywiście dodatkową trudnością była pandemia, która w niemal całym 2020 roku wiązała się z licznymi ograniczeniami logistycznymi i obawami o zdrowie pracowników. Dzięki partnerskiej współpracy z samorządem stawiliśmy czoło tym wyzwaniom. Cieszę się, że jako firma mocno zaangażowana w rozwój naszego regionu, mogliśmy być częścią tej ważnej dla Jarocina inwestycji - stwierdza Marek Antczak.

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy