Reklama

Krew dla Ukrainy. Akcja już w najbliższą sobotę w Chrzanie

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Materiały organizatora

Krew dla Ukrainy. Akcja już w najbliższą sobotę w Chrzanie - Zdjęcie główne

Krew dla Ukrainy. Akcja już w najbliższą sobotę w Chrzanie | foto Materiały organizatora

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Na Ukrainie potrzebna jest krew - dla rannych w wyniku bombardowań i dla żołnierzy broniących swojej Ojczyzny. Pomóc można będzie już w najbliższą sobotę 5 marca. Akcja pobierania krwi odbędzie się w Chrzanie.

Reklama

Akcję organizują klub Honorowych Dawców Krwi przy zarządzie rejonowym Polskiego Czerwonego Krzyża w Jarocinie, sołectwo Chrzan i Stowarzyszenie "Kochamy Jarocin". Krew można będzie oddać w godz. 9.00-12.00 w świetlicy wiejskiej w Chrzanie (gmina Żerków). Krew mogą też oddać obywatele Ukrainy. Na miejscu będzie tłumacz języka ukraińskiego, który pomoże wypełnić obowiązkową ankietę. W razie pytań można zadzwonić pod nr tel. 506/162-371. Organizatorzy są w stanie zapewnić transport. 

To już piąta akcja, która odbywa się z inicjatywy Karola Kmiecia - krwiodawcy i radnego. Pierwsza miała miejsce w czerwcu 2020 roku. Poprzednią, która miała miejsce w grudniu, zadedykowano pamięci pochodzącej z Jarocina nauczycielki - Joanny Piętki-Lewandowskiej, która niestety przegrała walkę z białaczką.

Krew dla Ukrainy. Akcja w Chrzanie 

Do Chrzana w sobotę 5 marca przybędzie ekipa z Regionalnego  Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Kaliszu. Dołączyć się może każda pełnoletnia osoba, która ma ogólnie dobry stan zdrowia. Decyzję ostatecznie podejmuje jednak lekarz. Krew jest jedynym lekarstwem ratującym zdrowie i życie, którego nie da się zastąpić czymś innym ani sztucznie wyprodukować. Krwiodawcy są grupą, na którą można liczyć w każdej sytuacji. Zawsze odpowiadają na wszystkie apele. Wielu z nich aktywnie działa w ramach PCK. W mionioną sobotę zbierali dary dla Ukraińców, którzy dotarli do Mickiewiczowskiego Centrum Turystycznego w Żerkowie. 

Mimo pandemii nieprzerwanie działa punkt pobrań w Jarocinie. W listopadzie 2020 roku z uwagi na konieczność zachowania zasad bezpieczeństwa i warunki lokalowe przeniesiono go z klasztoru franciszkanów do Jarocińskiego Ośrodka Kultury (wejście od strony Kauflandu). Ekipa z RCKiK w Kaliszu czeka na dawców w godz. 8.00-11.00. Klub Honowych Dawców Krwi z Jarocina organizuje również we współpracy z kaliskim centrum akcje niedzielne, które odbywają się w salkach dolnego kościoła franciszkanów w Jarocinie. Najbliższą zaplanowano na 3 kwietnia. 

Jeśli chcesz oddać krew:

  •  koniecznie zabierz ze sobą dowód tożsamości 
  • nie możesz spożywać alkoholu przez 24 h 
  • dzień przed donacją staraj się nie jeść tłustych posiłków, pij dużo wody
  • rano przed oddaniem krwi zjedz koniecznie śniadanie, staraj się jeść owoce i warzywa, wypij co najmniej 1/2 litra wody
 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy