Reklama

Akcja w Chrzanie. Z pamięcią o zmarłej nauczycielce

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Materiały organizatora

Akcja w Chrzanie. Z pamięcią o zmarłej nauczycielce  - Zdjęcie główne

Akcja w Chrzanie. Z pamiecią o zmarłej nauczycielce | foto Materiały organizatora

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Już po raz czwarty w Chrzanie odbędzie się akcja pobierania krwi. Ta, którą zaplanowano na 12 grudnia dedykowana jest pamięci Joanny Piętki-Lewandowskiej.

Reklama

Pani Joanna pochodziła z Jarocina, ale od lat związana była z Goleniowem, gdzie uczyła języka polskiego. Walczyła z białaczką. Już w czerwcu zeszłego roku przyjaciele apelowali o pomoc dla niej. Ale nawet, gdy sama miała poważne problemy myślała o innych. Odpowiedziała na apel o pomoc w zorganizowaniu specjalistycznego łóżka dla Karoliny Fajfer.

Ponieważ potrzebowała krwi, oczywiste było, że najbliższa akcja organizowana przez Klub Honorowych Dawców Krwi działający przy zarządzie rejonowym Polskiego Czerwonego Krzyża w Jarocinie będzie jej poświęcona. Wtedy liczono jeszcze na to, że pani Joannie uda się wygrać z chorobą. Życie potoczyło się jednak inaczej. Zmarła 20 listopada.  

Z inicjatywą organizowania akcji w Chrzanie wyszedł Karol Kmieć - radny, który również jest dawcą. Do pomocy włączyła się też miejscowa rada sołecka. Krew można będzie oddać w niedzielę 12 grudnia. Ekipa z Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Kaliszu będzie pracować w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej w Chrzanie w godz. 9.00-12.00. Pierwsza w tym roku akcja planowana była na marzec, ale odwołano ją z uwagi na pogarszająca się sytuację epidemiologiczną w kraju. Ostatecznie została przeprowadzono ją w sierpniu w sali wiejskiej. Krew oddało wtedy 26 osób. 

Mimo pandemii nieprzerwanie działa punkt pobrań w Jarocinie. W listopadzie zeszłego roku z uwagi na konieczność zachowania zasad bezpieczeństwa i warunki lokalowe przeniesiono go z klasztoru franciszkanów do Jarocińskiego Ośrodka Kultury. Ekipa z Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa z Kalisza czeka na dawców w godz. 8.00-11.00.

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się. 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy