Reklama

Kilkadziesiąt oczyszczaczy powietrza trafiło do przedszkoli w gminie Jarocin

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Zdjęcie poglądowe

Kilkadziesiąt oczyszczaczy powietrza trafiło do przedszkoli w gminie Jarocin - Zdjęcie główne

Kilkadziesiąt oczyszczaczy powietrza trafiło do przedszkoli w gminie Jarocin | foto Zdjęcie poglądowe

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Kilkadziesiąt oczyszczaczy powietrza trafiło do przedszkoli w gminie Jarocin.

Reklama

Od dwóch lat gmina Jarocin podejmuje działania, które zostały zapowiedziane w Gminnym Programie Walki ze Smogiem. 

Kilka narzędzi do walki ze smogiem

W ramach tego przedsięwzięcia gmina uruchomiła kilka narzędzi. Mieszkańcy mają do dyspozycji infolinię - 553-617-617, za pośrednictwem której mogą zgłaszać przypadki podejrzeń, że w danym miejscu dochodzi do spalania odpadów albo złej jakości opału. W poprzednim sezonie grzewczym przyjęto 153 takie sygnały.

Poza tym zaangażowano ekipę z dronem wyposażonym w specjalne czujniki, który regularnie lata nad kominami i sprawdza jakość tego, co z nich wylatuje.

Powołany został zespół interwencyjno-kontrolny, czyli tak zwany patrol smogowy, który posiada uprawnienia do przeprowadzenia czynności na terenie nieruchomości.

W minionym sezonie grzewczym wykonane zostały 433 kontrole. Większość odbyła się przy pomocy drona - 398. Pozostałe 35 przeprowadził zespół interwencyjno-kontrolny w kotłowniach.

Walcz ze smogiem, sprawdź jakość powietrza

Na terenie gminy zamontowano także 45 czujników, które badają jakość powietrza. Mapę i wyniki odczytu pomiarów w czasie rzeczywistym można sprawdzić na stronie internetowej jarocin.pl 

Gminny Program Walki ze Smogiem zakładał jeszcze kilka innych działań, między innymi dokonanie inwentaryzacji źródeł ciepła w gospodarstwach domowych oraz udostępnienie formularza zgłaszania potencjalnych źródeł smogu.

UWAGA - NAGRAJ NAM TEMAT - Zobacz TUTAJ

W ramach walki ze smogiem do przedszkoli trafiły oczyszczacze powietrza

Przewidziany był również zakup oczyszczaczy powietrza dla przedszkoli w gminie Jarocin. To zostało właśnie zostało zrealizowane.

Gmina rozdysponowała 46 oczyszczaczy między 23 placówki przedszkolne.    

- Zdrowie najmłodszych mieszkańców naszej gminy to jeden z priorytetów, na który zwracamy szczególną uwagę - podkreśla Przemysław Franczak, kierownik Referatu Ochrony Środowiska Urzędu Miejskiego w Jarocinie.

I dodaje:

- Wyposażenie przedszkoli w oczyszczacze powietrza wpłynie pozytywnie na stan zdrowia naszych dzieci, gdyż urządzenia te filtrują pyły pm10 oraz pm2,5 i usuwają je z pomieszczeń, w których działają. Mając na względzie dobro maluchów i dbałość o środowisko w zakresie poprawy jakości powietrza, jesteśmy w stanie zagwarantować im mniej problemów zdrowotnych w przyszłości.

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy