Tak niewiele trzeba, aby doszło do tragedii. Jazda w stanie nietrzeźwości niesie za sobą nie tylko konsekwencje prawne, ale przede wszystkim ryzyko spowodowania tragicznego wypadku, którego skutki są nieodwracalne.
Policja zatrzymała kolejnych nietrzeźwych kierowców
Ciągle nie brakuje kierowców, którzy decydują się na jazdę po alkoholu. Jarocińska policja podała informację o kolejnym nietrzeźwym uczestniku ruchu drogowego. W niedzielę rano na ul. Marcinkowskiego w Jarocinie zatrzymano do kontroli kierowcę opla corsy. Przeprowadzone badanie wykazało u 38-letniego mieszkańca gminy Jarocin 0,52 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.Z kolei w niedzielę wieczorem w Chociczy skontrolowano kierującą citroen C4. Po godzinie 22.00 na ul. Krótkiej nowomiejscy funkcjonariusza sprawdzili jadącą pojazdem. Kierująca citroen C4 - mieszkanka gminy Nowe Miasto - znajdowała się w stanie nietrzeźwości i nadmuchała 1,3 promila alkoholu.
Co grozi nietrzeźwym kierowcom?
Ich nieodpowiedzialna podroż zakończyła się utratą prawa jazdy. Czeka ich jeszcze rozprawa sądowa. Zgodnie z prawem grozi mu za to kara do dwóch lat pozbawienia wolności. Ponadto za jazdę na „podwójnym gazie” sąd może orzec wobec niego także utratę uprawnień do kierowania na okres od 3 do 10 lat oraz wysokie świadczenie finansowe.
Picie alkoholu przez kierowcę stwarza realne zagrożenie dla życia i zdrowia wszystkich uczestników ruchu, ponieważ alkohol:
• zmniejsza szybkość reakcji
• ogranicza pole widzenia
• powoduje błędną ocenę odległości i szybkości,
• powoduje błędną ocenę własnych możliwości, znacznie obniża samokontrolę i koncentrację,
• powoduje rozproszenie uwagi oraz senność.
Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.