Reklama

Jarocińscy strażacy mają nowy samochód

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości 1.178. 340 zł kosztował nowy man, który trafił do Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Jarocinie.

Straż pożarna cieszy się największym zaufaniem społecznym. Jest profesjonalną i dobrze wyszkoloną służbą ratowniczą. Do prowadzenia akcji ratowniczych konieczny jest nowoczesny sprzęt. Właśnie taki trafił do Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Jarocinie.                   
Jarocińska straż pożarna otrzymała ciężki samochód ratowniczo-gaśniczy. Nowoczesny man już stoi w garażu KP PSP w Jarocinie.    

Jarocińscy strażacy mają nowy samochód

Pojazd marki MAN TGM 18.320 wyposażony jest w: silnik o mocy 235 kW (320 KM), posiada uterenowiony napęd 4x4,kabinę w układzie 5+1, wyposażony jest w zbiornik wodny o pojemności 5000 litrów oraz zbiornik środka pianotwórczego o pojemności 500 litrów.
Samochód posiada autopompę o wydajności 4265 l/min przy ciśnieniu 8 bar i 565 l/min przy ciśnieniu 40 bar, działko wodno-pianowe o wydajności 3200 l/min, linię szybkiego natarcia o długości 60 m, wyciągarkę linową, maszt oświetleniowy z dwoma lampami LED oraz sprzęt oświetleniowy i łączności. Wóz bojowy kosztował 1.178 340 zł. Zakup został sfinansowany ze środków budżetu państwa oraz środków pozyskanych przez Komendę Powiatową PSP w Jarocinie.

Ile razy interweniowała w tym roku jarocińska straż pożarna?

Jarocińska straż pożarna wyjeżdżała w tym roku już 1095 razy. Jarocińscy ratownicy gasili 164 pożary.  Odnotowano 906 miejscowych zagrożeń ( wypadki komunikacyjne, interwencje związane z anomaliami pogodowymi. We wszystkich zdarzeniach ucierpiało 121 osób. Niestety 15 osób nie udało się uratować.  Ostatnio o nowy wóz bojowy wzbogacili się strażacy z jednostki OSP Golina.                

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy