Reklama

Powiatowy Dzień Strażaka w Jarocinie. Awanse i odznaczenia [ZDJĘCIA, WIDEO]

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Awanse, odznaczenia, życzenia, gratulacje - tak wyglądały obchody Dnia Strażaka w Państwowej Straży Pożarnej w Jarocinie. Starosta Lidia Czechak przyjechała do ratowników z dobrą informację. Jaką?

Reklama

Po dwóch latach przerwy spowodowanej pandemią jarocińska straż pożarna powróciła do tradycyjnych obchodów swojego święta. Zawodowi ratownicy, przedstawiciele OSP, emerytowani strażacy, samorządowcy i inni zaproszeni goście zebrali się na dziedzińcu komendy Państwowej Straży Pożarnej. 

 - Miniony czas był okresem wielu wyzwań, które dzięki waszemu zaangażowaniu koleżanki i koledzy oraz waszemu profesjonalizmowi zostały zrealizowane z sukcesem. Wspólnie borykaliśmy się z wieloma trudnościami. Jestem jednak przekonany, że dzięki wzajemnemu zaufaniu i poczuciu odpowiedzialności udało nam się je przezwyciężyć. Za waszą służbę oddanie i poświęcenie gorąco dziękuję - mówił bryg. Tomasz Krawczyk, komendant PSP w Jarocinie. Życzył, aby trudna służba była źródłem satysfakcji oraz powodem do dumy. - Z wielką satysfakcją i dumą możemy spojrzeć w przeszłość na dorobek naszej jarocińskiej jednostki. Ofiarność i poświęcenie pionierów jarocińskiego pożarnictwa zasługuje na najwyższe uznanie i szacunek - podkreślił komendant.

Powiatowy Dzień Strażaka w Jarocinie. Awanse i odznaczenia

 W swoim wystąpieniu zaznaczył, że straż pożarna realizuje szereg zadań związanych z ochroną i bezpieczeństwem ludności. Wskazał, że nie jest to tylko gaszenie pożarów, ale również nadzór prewencyjny, ratownictwo drogowe, chemiczne, ekologiczne oraz medyczne. - Wysoki, bo ponad 90-procentowy wskaźnik zaufania i sympatii, jakim cieszy się straż pożarna, jest najlepszą, bo sformułowaną przez społeczeństwo definicją etosu strażackiej służby. Świadczy to jednoznacznie o jej prestiżu oraz pełnej aprobacie społecznej dla codziennej służby ratowniczo-gaśniczej - zaznaczył komendant Krawczyk.

Powiatowy Dzień Strażaka w Jarocinie. Starosta obiecała 100 tys. zł.   

Strażacy usłyszeli wiele ciepłych słów od zaproszonych gości, którzy dziękowali im za ofiarną służbę.

- Strażak jest symbolem poświęcenia i odwagi, kimś, na kogo zawsze możemy liczyć i na kim nigdy się jeszcze nie zawiedliśmy, nie tylko w obliczu pożarów, klęsk żywiołowych, katastrof, ale również w wielu innych zagrożeniach. To właśnie strażacy są zwykle pierwsi w szeregu ofiarnych ratowników, niosąc bliźnim pomoc, nieraz narażając swoje zdrowie, a nawet życie -  mówiła Lidia Czechak, starosta jarociński.

Przyjechała do ratowników z dobrą informacją. Powiedziała, że radni podjęli uchwałę o przekazaniu 100 tys. zł na zakup nowego samochodu.
Za 24-godziną służbę na dobę podziękował strażakom także wiceburmistrz Jarocina Bartosz Walczak  - Strażakiem nie jest się na etacie. Strażakiem jest się przez całe życie - zauważył Bartosz Walczak. Uroczystość była okazją do wręczenia odznaczeń i awansów na wyższe stopnie służbowe.  


Wyróżnieni i awansowani

Dyplom za wzorową postawę i wysokie osiągnięcia w realizacji zadań służbowych:
bryg. Tomasz Krawczyk

Dyplom z okazji 30-lecia powstania Państwowej Straży Pożarnej:
- st. bryg. Robert Kaczmarek
- st. kpt. Rafał Regus

Srebrna Odznaka Zasłużony dla Ochrony Przeciwpożarowej:
- st. kpt. Mirosław Hybiak

Awansowani:
do stopnia st. kpt.
Mirosław Hybiak
     
do stopnia st. asp.
Radosław Grobelny

do stopnia starszego ogniomistrza
Piotr Andruszkiewicz
Szymon Misiak

do stopnia ogniomistrza
Karol Boguszyński
Krzysztof Stefaniak
Piotr Woldański

do stopnia młodszego ogniomistrza
Michał Olejnik

do stopnia starszego sekcyjnego
Krzysztof Grodzki
Mariusz Kaźmierczak

do stopnia starszego strażaka
Michał Pabich
Grzegorz Wojcieszak

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy