Reklama

Jarocińscy ratownicy medyczni na proteście we Wrocławiu [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości 8 ratowników medycznych z Jarocina uczestniczy w proteście we Wrocławiu.

Reklama

Kolejna grupa medyczna wychodzi na ulice. W maju w Warszawie protestowały pielęgniarki. Swoją reprezentację miał również Jarocin.          
Dzisiaj w całym kraju na ulice wychodzą ratownicy medyczni. Jarocińskie pogotowie zawsze wspierało akcje związkowców, które mają na celu wypracowanie satysfakcjonujących środowisko rozwiązań systemowych.  

Jak poinformował portal, Tomasz Raźniak,  przewodniczący Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Ratowników Medycznych Południowej Wielkopolski koło Jarocin nasi medycy będą protestowali we Wrocławiu. Do stolicy Dolnego Śląska udaje się 8 jarocińskich ratowników medycznych.                   
  

Jarocińscy ratownicy medyczni będą protestowali we Wrocławiu


 Największa demonstracja odbędzie się w południe przed Ministerstwem Zdrowia. Ratownicy będą domagać się większych wynagrodzeń i wprowadzenia ustawy o zawodzie ratownika medycznego.
Wśród postulatów medyków znalazła się nowelizacja ustawy o ratownictwie medycznym, stworzenie samorządu ratowników na wzór izby lekarskiej lub pielęgniarek oraz postulaty płacowe, m.in. wzrost wynagrodzenia zasadniczego o kwotę dodatku, czyli 1.200 złotych brutto.
 

 - W ustawie określającej wskaźniki dotyczące minimalnego wynagrodzenia pracowników w ochronie zdrowia nasz zawód nie jest nawet wymieniony, tylko jesteśmy określeni jako inny zawód. To boli nasze środowisko, że zostaliśmy „wrzuceni do worka” z innymi zawodami medycznymi - mówi Tomasz Raźniak. 

Ratownicy pojechali do Wrocławia z syrenami, gwizdkami czy wuwuzelami.

To już kolejny spór ratowników z rządem. Podobnie było w maju 2017 roku. Wtedy ratownicy w całym kraju rozpoczęli protest.

 - Jedziemy zasygnalizować nasze problemy. Dzisiaj mija dokładnie cztery lata, jak protestowaliśmy w Poznaniu. Dużo było obietnic, część nie została zrealizowana. Rozumiem, że była pandemia, ale wszystkiego nie można nią tłumaczyć - dodaje  przewodniczący Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Ratowników Medycznych Południowej Wielkopolski koło Jarocin                            

Cztery lata temu w Jarocinie nasi medycy medycy weszli w spór z zarządem szpitala.

Jarocińscy ratownicy medyczni będą protestowali we Wrocławiu

Pod koniec maja kilkunastu ratowników przybyło na sesję rady powiatu. Wtedy Tomasz Raźniak publicznie skrytykował sposób negocjacji z zarządem spółki.
Ostatniego dnia maja ratownicy i pielęgniarze złożyli wypowiedzenia umów o pracę.
Sytuację pracowników Zespołów Ratownictwa Medycznego śledziła cała Polska. Naszych ratowników popierali ich koledzy po fachu, którzy zjechali do Jarocina 2 sierpnia. Wyposażeni w gwizdki, megafony, syreny alarmowe przeszli ulicami miasta.
W sierpniu 2017 roku osiągnęli porozumienie z zarządem szpitala.

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy