Reklama

Jarocin. Wody Polskie odrzuciły wniosek PWiK-u o podwyżkę opłat za wodę i ścieki

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Zdjęcie poglądowe

Jarocin. Wody Polskie odrzuciły wniosek PWiK-u o podwyżkę opłat za wodę i ścieki - Zdjęcie główne

Jarocin. Wody Polskie odrzuciły wniosek PWiK-u o podwyżkę opłat za wodę i ścieki | foto Zdjęcie poglądowe

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Jarocin. Wody Polskie odrzuciły wniosek PWiK-u o podwyżkę opłat za wodę i ścieki. Spółka i władze gminy się z tym nie zgadzają.

Reklama

Aktualne stawki opłat za wodę i ścieki obowiązują w gminie Jarocin od czerwca 2020 r. Tabela zawiera blisko 40 grup taryfowych. Dla najbardziej popularnej, czyli odbiorców usług zbiorowego zaopatrzenia w wodę i odprowadzania ścieków stawka wynosi 6,08 zł/m3.

O tym, jakie opłaty za wodę i ścieki będą obowiązywały na terenie danej gminy decyduje od 2018 roku Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie. To ten podmiot za każdym razem zatwierdza wnioski taryfowe gmin.

Jarocin. Wody Polskie odrzuciły wniosek PWiK-u o podwyżkę opłat za wodę i ścieki. Stawki mają wzrosnąć o 10%

Wniosek złożyło między innymi jarocińskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji. Przewidywał on ok. 10-procentową podwyżkę opłat za wodę i ścieki na terenie gminy Jarocin. Wniosek został jednak odrzucony. W tej sytuacji interweniował burmistrz Adam Pawlicki, który spotkał się z szefostwem Wód Polskich. 

- Mamy problem z wnioskiem taryfowym, tak jak większość gmin w Polsce. Wody Polskie kwestionują większość taryf. Z założenia blokują tam, gdzie jest konieczność wprowadzenia podwyżek, jak w naszym przypadku. Realizując potężne inwestycje, PWiK nie jest w stanie uniknąć wzrostu kosztów amortyzacji - wyjaśnia włodarz gminy.

Jarocin. Wody Polskie odrzuciły wniosek PWiK-u o podwyżkę opłat za wodę i ścieki. Niewykluczone, że gmina pójdzie do sądu

Jego zdaniem taka polityka Wód Polskich prowadzi do wymuszenia na samorządach, aby dokładały do gospodarki wodno-ściekowej z własnych budżetów.

- Moim zdaniem to zły kierunek. Jeśli kogoś nie stać na ponoszenie kosztów świadczonych usług, powinien zwrócić się do pomocy społecznej, która jest właściwym organem do udzielania pomocy w takich sytuacjach. A złym rozwiązaniem jest, żeby wszystkim dokładać. Ale taka jest polityka rządu - stwierdza Adam Pawlicki.

I dodaje:

- Z tego, co wiem niektóre samorządy skierowały sprawy do sądów. Czekamy na pierwsze rozstrzygnięcia i niewykluczone, że my też pójdziemy tą drogą.  

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy