Reklama

Podwyżka czynszów. Listonosze dostarczają zawiadomienia

Opublikowano:
Autor:

Podwyżka czynszów. Listonosze dostarczają zawiadomienia - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości

Większość najemców mieszkań od Jarocińskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego otrzymała zawiadomienia o podwyżce czynszów. Czym kierował się prezes mieszkaniowej spółki podnosząc opłaty w tak trudnym dla wszystkich czasie?

 

 

Do naszej redakcji docierają kolejne sygnały o tym, że listonosze dostarczają zawiadomienia o podwyżce czynszów najemcom Jarocińskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego. Miałaby ona obowiązywać od lipca.

 

 

Wzrost opłat obejmie wszystkich najemców oprócz tych z ostatnio budowanych osiedli mieszkań czynszowych oraz mieszkań socjalnych i wyniosą od 10 do 15 procent.

 

[kompleksowa informacja na temat sytuacji zwiazanej z epidemią koronawirusa i ograniczeń z nią związanych znajdziesz TUTAJ]

 

Wyższe będą w budynkach, w których były prowadzone poważniejsze remonty, w wyniku których nastąpiło polepszenie standardu mieszkania.

 

 

Prezes JTBS-u informuje, że sprawa podniesienia czynszów była analizowana przez dłuższy czas.

 

 

- To nie była łatwa decyzja. Tym bardziej teraz zdaję sobie z tego sprawę. Wszyscy znaleźliśmy się w szczególnie trudnej sytuacji. Ja kieruję spółką i muszę dbać o jej kondycję finansową również w interesie najemców - stwierdza Jerzy Wolski.

 

 

 

I podaje przyczyny, dla których decyzja o podwyżce została jednak podjęta.

 

 

- Na to złożyło się kilka czynników. Chciałbym wyraźnie podkreślić, że żaden z nich nie wynika z naszej wewnętrznej polityki - mówi szef JTBS-u.

 

 

Na podwyżkę - według prezesa Wolskiego - złożyły się: znaczny wzrost stawki odtworzeniowej ustalanej przez wojewodę (z nieco ponad 3 tys. zł do nieco ponad 4 tys. zł - rok do roku), wzrost inflacji, wzrost pensji minimalnej, kosztów ubezpieczenia nieruchomości, podwyżka stawek podatków od nieruchomości i gruntu oraz nowe opłaty za odprowadzanie wód opadowych.

 

Zawiadomienia o wzroście opłat dla najemców JTBS-u doręczają listonosze.

 

- Ze względu na sytuację zagrożenia, z jaką mam do czynienia, konsultowałem z prawnikiem, jaka forma jest dopuszczalna. Zawiadomienie, żeby miało skutek prawny, musi zostać dostarczone skutecznie, a więc musimy mieć potwierdzenie odbioru. Zrezygnowaliśmy z wymaganego podpisu, ale wymagamy częściowego numeru dowodu osobistego - wyjaśnia Jerzy Wolski.

 

 

 

 

 

 

 

Każdy z nas może pomóc jarocińskiemu szpitalowi. Każda złotówka się liczy! Wystarczy kliknąć w zdjęcie. Nie zapomnij udostepnić zrzutki. 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.

 

 

 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE