Reklama

Podwyżka czynszów w spółdzielni mieszkaniowej w Jarocinie. Kto i o ile więcej zapłaci?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: J. Marcinkowski

Podwyżka czynszów w spółdzielni mieszkaniowej w Jarocinie. Kto i o ile więcej zapłaci? - Zdjęcie główne

Podwyżka czynszów w spółdzielni mieszkaniowej - czy jest drastyczna? | foto J. Marcinkowski

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Do naszej redakcji przyszedł anonimowy list od lokatorów bloków spółdzielni mieszkaniowej w Jarocinie. Twierdzą oni, że prezes spółdzielni drastycznie podniósł czynsze. Na domiar złego - ich zdaniem - „zrobił to rozmyślnie i dbając tylko o własny interes”. Co na to sam zainteresowany - prezes Paweł Niewiadomski?

Reklama

Z reguły nie zajmujemy się sprawami, które są nam zgłaszane przez anonimowych informatorów. W tym przypadku jednak w niepodpisanym liście poruszona została kwestia podwyżek czynszów w spółdzielni mieszkaniowej, a to dotyczy niemałej liczby mieszkańców Jarocina. Dlatego postanowiliśmy sprawdzić informacje podane w liście.  Wynika z nich, że „mieszkańcy bloków spółdzielczych są zbulwersowania i oburzeni tym, że prezes Paweł Niewiadomski sam sprzedał mieszkanie w bloku, a po wyprowadzce podniósł czynsz lokatorom”. Podwyżka - zdaniem autorów listu - jest drastyczna.„Tak wysokich podwyżek nie było od 40 lat” - piszą anonimowi lokatorzy. „Nasuwa się pytanie: dlaczego pan prezes nie wprowadził tak drastycznych podwyżek czynszów jak mieszkał w bloku spółdzielczym, tylko zrobił to, jak się wyprowadził? - zastanawiają się.

 


Podwyżka czynszów w spółdzielni mieszkaniowej a przeprowadzka prezesa


Szef Spółdzielni Mieszkaniowej Lokatorsko-Własnościowej w Jarocinie twierdzi, że jego wyprowadzka z mieszkania w bloku nie ma nic wspólnego z podwyżką czynszów.- Zawiadomienia o zmianie stawki eksploatacyjnej, bo tak to się nazywa, były dostarczone mieszkańcom w październiku ubiegłego roku. Ja się wyprowadziłem w tym roku, więc jedno nijak się ma do drugiego - tłumaczy Paweł Niewiadomski.  

 W jego opinii zmiana stawki nie jest drastyczna, ponieważ została podniesiona z 4,81 zł na 5,55 zł za metr kwadratowy.- Nowa stawka obowiązuje od lutego i ja nie spotkałem się z opinią, że została drastycznie podniesiona.

 


Podwyżka czynszów w spółdzielni mieszkaniowej - prezes uzasadnia


Jak uzasadnia prezes stawka czynszów w spółdzielni została podniesiona między innymi ze względu na wzrost kosztów wszystkich usług, które są świadczone na rzecz spółdzielni, cen prądu czy wzrost pensji minimalnej.  - Ale najważniejsze czynniki, które upłynęły na tę podwyżkę to po pierwsze od tego roku musimy płacić za zrzut wód opadowych i roztopowych do kanalizacji deszczowej. A po drugie od lipca będziemy świadczyć dodatkową usługę sprzątania części wspólnych w naszych budynkach. Do tej pory mieszkańcy robili to we własnym zakresie. Teraz - na liczne prośby lokatorów - to się zmieni - wyjaśnia prezes Niewiadomski.    

 


Podwyżki czynszów w spółdzielni mieszkaniowej odbywają się systematycznie


Poprzednia podwyżka czynszów w jarocińskiej spółdzielni miała miejsce rok temu - w styczniu 2020- roku.     - Staramy się średnio raz w roku korygować stawkę. Robimy to systematycznie, co jakiś czas, żeby nie było nagłego skoku kosztów dla mieszkańców. Moglibyśmy nie podnosić opłat przez dłuższy czas i uniknąć krytyki, ale jeśli wreszcie nastąpiłaby podwyżka, to wszyscy na pewno by ją boleśnie odczuli - uważa szef spółdzielni.   

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy