Reklama

Jarocin. Radykalna podwyżka opłat za parkowanie [SONDA]

Opublikowano:
Autor:

Jarocin. Radykalna podwyżka opłat za parkowanie [SONDA] - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości

Po znacznym podniesieniu stawek za odbiór śmieci, mieszkańców Jarocina - i przyjezdnych także - czeka kolejna radykalna podwyżka. Tym razem za parkowanie samochodów na rynku. O ile więcej będziemy płacili?

 

 

Podwyżka nastąpiła na wniosek burmistrza Jarocina i została zaakceptowana przez większość radnych [więcej czytaj TUTAJ].

 

 

 

W uzasadnieniu Adam Pawlicki napisał, że „ma to spowodować większą rotację pojazdów parkujących na Rynku”. Mówiąc prościej, droższe parkowanie ma zniechęcić kierowców do zbyt długiego zostawiania swoich samochodów w tym miejscu.

 

 

- Na pewno możemy powiedzieć, że parking na rynku nie spowodował ożywienia w sklepach czy punktach handlowych - przyznaje wiceburmistrz Bartosz Walczak. - (…) Po planowanej zmianie układu komunikacyjnego w centrum Jarocina musimy myśleć o tym, że pojazdy nie będą tam pożądane w pierwszej kolejności. (…) - dodał.

 

 

 

Jego zdaniem droższe parkowanie w centrum miasta ma między innymi skłonić mieszkańców Jarocina do zmiany przyzwyczajeń.


 

 

 

 

- Mamy nadzieję, że częściej będą jeździli rowerem albo chodzili na pieszo, bo taką strefą - przede wszystkim dla pieszych - będzie docelowo rynek - zapowiedział Bartosz Walczak.

 

 

Przeciwko tak znacznej podwyżce opłat byli radni miejskiej opozycji. - Jeśli taka jest interpretacja funkcjonowania parkingu na rynku, to może w ogóle zrezygnujmy z niego. Bo jeśli ma to być parking dla bogatych, to lepiej żeby go wcale nie było - argumentował Tomasz Klauza. I dodał: - Uważam, że to duża przesada i jestem przeciwny wprowadzaniu tak dużych zmian.

 

 

 

Większością głosów radnych z klubu Ziemia Jarocińska podwyżka opłat został przyjęta i będzie wprowadzona od 1 października.

 

 

Wysokość dodatkowych opłat w przypadku przekroczenia czasu parkowania wyznaczonego na wykupionym bilecie albo nieopłacenia postoju - pozostają bez zmian.

 

 

 

Wynik głosowania nad podwyżką opłat za parkowanie na jarocińskim rynku:

ZA: Paweł Adamkiewicz, Rajmund Banaszyński, Lechosława Dębska, Mariusz Kaźmierczak, Tadeusz Kuberka, Ireneusz Lamprecht, Danuta Maćkowiak, Przemysław Masłowski, Andrzej Skrzypczak, Marek Tobolski, Karolina Wielińska-Kuś i Zdzisław Wojciechowski.

PRZECIW: Dorota Czechak, Anna Iwicka, Tomasz Klauza, Arkadiusz Piętka, Zbigniew Surdukowski i Jerzy Walczak.

 

 

Wysokość opłat za parkowanie na rynku w Jarocinie (parking płatny niestrzeżony poza strefą)

                                                          przed zmianą                                            po zmianie

za pierwsze pół godziny                            2,00 zł                                                      4,00 zł

za pierwszą godzinę                                 3,00 zł                                                      5,00 zł

za drugą godzinę                                      3,40 zł                                                      5,40 zł

za trzecią godzinę                                    3,80 zł                                                      5,80 zł

za czwartą i każdą kolejną godzinę            3,00 zł                                                      5,00 zł

 

 

Stawki za parkowanie dłuższe niż godzinę sumują się i po zmianie wyniosą:

dwie godziny będą kosztowały - 10,40 zł

trzy godziny - 16,20 zł

cztery godziny - 21,20 zł

każda kolejna godzina - 21,20 zł plus 5 zł

 

 

 

 

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się. Również w sieci.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE