Reklama

Jarocin w rankingu „Liderzy Inwestycji” samorządowego pisma „Wspólnota” [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Jarocin został w rankingu „Liderzy Inwestycji” samorządowego pisma „Wspólnota”.

Reklama

Sprawdzono wydatki na inwestycje we wszystkich samorządach w Polsce. Przygotowując ranking, zebrano całość wydatków majątkowych, poniesionych w latach 2018-2020, po czym podzielono je na liczbę mieszkańców danego województwa, powiatu, miasta czy gminy wiejskiej.

Wydatki inwestycyjne „na głowę” decydowały o miejscu na liście.

-  Metoda rankingu jest niemal identyczna jak w ubiegłych latach. Pod uwagę bierzemy całość wydatków majątkowych poniesionych w ciągu ostatnich trzech lat. W ten sposób chcemy uniknąć dużych, chwilowych wahań wskaźnika będącego podstawą rankingu. Wydatki inwestycyjne, zwłaszcza w mniejszych jednostkach, cechują się znaczną cyklicznością. W poszczególnych latach mogą być bardzo wysokie, co wiąże się z realizacją ważnej inwestycji, aby potem okresowo spadać do znacznie niższego poziomu - tłumaczy prof. Paweł Swianiewicz, autor rankingu.

Jarocin w rankingu „Liderzy Inwestycji” wyprzedził okoliczne miasta

Podsumowanie „Wspólnoty” plasuje Jarocin na pozycji jednego z liderów inwestycji w Wielkopolsce. W skali kraju nasz samorząd zajął 22. miejsce. To o 9 oczek wyższa lokata niż poprzednio.

Tym samym wyprzedzamy takie miasta jak Września, Pleszew, Kępno, Rawicz czy Krotoszyn.

- Robimy swoje, konsekwentnie realizując długofalowe plany rozwoju naszej gminy. To nie są inwestycje na rok, czy nawet 5 lat, to inwestycje perspektywiczne - uważa burmistrz Jarocina Adam Pawlicki.

Jarocin w rankingu „Liderzy Inwestycji”. Nie tylko drogownictwo, ale i kultura

Najnowszy ranking obejmuje lata 2018-2020, kiedy w gminie Jarocin realizowane były istotne dla miasta inwestycje. Między innymi nowe rondo Powstania Wielkopolskiego i łącznik od ulicy Wrocławskiej do węzła na obwodnicy Jarocina.

Powstała także Kamienica Kultury, w której swą siedzibę ma jarocińska biblioteka. Placówka nie jest zwykłą wypożyczalnią książek i czytelnią, a klimatycznym miejscem, które chętnie odwiedzają mieszkańcy i gdzie rodzą się różnego rodzaju inicjatywy artystyczne.

Jarocin w rankingu „Liderzy Inwestycji”. Inwestujemy w ekologię

Gmina Jarocin w ocenianym okresie realizował także inwestycje związane z ekologią. W centrum Jarocina rozpoczęła się wymiana przestarzałej sieci wodociągowo-kanalizacyjnej. Rewitalizowane były parki i skwery.

Pod kątem ekologii rozpatrywane były również inwestycje w ZGO - Wielkopolskie Centrum Recyklingu czy budowa Stacji Odzysku Surowców na oczyszczalni ścieków w Cielczy.

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy