Reklama

Jarocin. Trwa akcja Narodowego Czytania - w tym roku „Moralności pani Dulskiej” [ZDJĘCIA]

Opublikowano:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Jarocin. Trwa akcja Narodowego Czytania - w tym roku „Moralności pani Dulskiej”.

Reklama

Akcja Narodowe Czytanie organizowana jest od 2012 roku przez Prezydenta RP. Wydarzenie zostało wtedy zainicjowane z okazji 200-lecia Drugiej Wojny Polskiej i najazdu Napoleona na Rosję, który był opisany w „Panu Tadeuszu” Adama Mickiewicza.

Trwa akcja Narodowego Czytania  - w tym roku „Moralności pani Dulskiej”

„Podczas tegorocznej, dziesiątej odsłony Narodowego Czytania spotkamy się, aby wspólnie czytać „Moralność pani Dulskiej” Gabrieli Zapolskiej”  napisał, inaugurując tegoroczną akcję prezydent Andrzej Duda.

I dodał:

„To wyjątkowy utwór, który piętnuje obłudę i zakłamanie. Odnajdujemy w nim komizm i gorzką ironię, mistrzowskie odmalowanie postaci i wyczucie języka, ale przede wszystkim uniwersalne przesłanie moralne, które w imię uczciwości i sprawiedliwości każe potępiać zło. Sztuka Zapolskiej wzbogaciła literaturę polską o ważną refleksję społeczną. Pojęcie „dulszczyzna” weszło na trwałe do języka potocznego i na przestrzeni epok było różnie interpretowane, stając się przedmiotem żywych dyskusji.”

Trwa akcja Narodowego Czytania . Młodzież przygotowała spektakl w JOK-u

Akcja, jak każdego roku odbywa się także na Ziemi Jarocińskiej. W jej ramach jarocińska młodzież przygotowała przedstawienie „Moralność pani Dulskiej”, które odbyło się w sobotę - 4 września w JOK-u.

Organizatorzy mieli też dla widzów oryginalną niespodziankę - podczas przerw w spektaklu, które trwało 2,5 godziny, można było zdobyć pamiątkowy stempel.

Trwa akcja Narodowego Czytania . W „jedynce” z udziałem pani starosty

Narodowe Czytanie „Moralność pani Dulskiej” zorganizowała także szkolna biblioteka przy Zespole Szkół Ponadpodstawowych nr 1 w Jarocinie.

W szkolnych ogrodach do czytania oprócz młodzieży, pań bibliotekarek i dyrektora Marka Sobczaka, zasiedli między innymi: starosta Lidia Czechak oraz członek zarządu powiatu Mariusz Stolecki.

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy