Reklama

Młodzi zachwycili spektaklem "Moralność Pani Dulskiej"

Opublikowano:
Autor:

Młodzi zachwycili spektaklem  "Moralność Pani Dulskiej"  - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości

Młodzi ludzie na scenie, sala Jarocińskiego Ośrodka Kultury wypełniona prawie po brzegi i owacje na stojąco. Tak w skrócie można opisać premierowe wystawienie sztuki „Moralność Pani Dulskiej” w Jarocinie.

 

 

Pierwszy spektakl sztuki Gabrieli Zapolskiej - „Moralność Pani Dulskiej” odbył się w poniedziałek, 14 października 2019 na deskach sceny w Jarocińskim Ośrodku Kultury. Trzeba przyznać, że publiczność nie zawiodła. Sala wypełniona była prawie po brzegi.

Wstęp na przedstawienie był wolny, ale przed spektaklem, z inicjatywy artystów, wolontariusze Fundacji „Ogród Marzeń” zbierali pieniądze na pomoc podopiecznym organizacji. Pozyskano 459 zł i 60 groszy.

Przedstawienie przygotowali uczniowie jarocińskich szkół ponadpodstawowych. Sami, bez pomocy dorosłych, wyreżyserowali sztukę, przeprowadzali, próby, zrobili kampanię promocyjną. I trzeba przyznać, że wszystko zrealizowali perfekcyjnie.

Jacek Kościelny i Marcin Musiela rozpoczęli pracę nad realizacją przedstawienia w styczniu. Podobno w międzyczasie zmieniał się skład obsady, ale chyba wyszło to sztuce na dobre, bo młodzi aktorzy zagrali bardzo dobrze.

Publiczność zdecydowanie miała takie samo zdanie, ponieważ spektakl zakończył się owacjami na stojąco i gromkimi brawami. Po spektaklu słyszałam, jak wiele osób zachwycało się zaradnością i talentem młodzieży.

Ja również należę do fanów teatralnej grupy i mam nadzieję, że będę mogła podziwiać kolejne spektakle. Wierzę też, że „Moralność Pani Dulskiej" zostanie jeszcze nieraz wystawiona i więcej osób będzie mogło podziwiać naszą zdolną i wrażliwą młodzież.

„Moralność Pani Dulskiej”

Reżyseria: Marcin Musiela, Jacek Kościelny
Obsada: Joanna Gola, Joanna Krajka, Jan Leopold, Emilia Pawlaczyk, Marcin Musiela, Kinga Wojtkowiak, Emilia Urbaniak, Barbara Brunarska, Natalia Grygiel
Zaplecze techniczne: Patryk Józwiak

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE