Reklama

Jarocin. Spółdzielnia mieszkaniowa zatrzymała termomodernizację bloków. Przyczyną okres lęgowy ptaków

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: J. Piotrowicz

Jarocin. Spółdzielnia mieszkaniowa zatrzymała termomodernizację bloków. Przyczyną okres lęgowy ptaków  - Zdjęcie główne

Jarocin. Spółdzielnia mieszkaniowa zatrzymała termomodernizację bloków. Przyczyną okres lęgowy ptaków | foto J. Piotrowicz

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Jarocin. Spółdzielnia mieszkaniowa zatrzymała termomodernizację bloków. Przyczyną okres lęgowy ptaków w butkach, które sama zamontowała.

Reklama

Jarocińska Spółdzielnia Mieszkaniowa Lokatorsko-Własnościowa jakiś czas temu zamontowała na kilku blokach budki lęgowe dla jerzyków (gatunek średniego ptaka wędrownego - przyp. red.).

Mieszkańcy chwalili inicjatywę.

„To super pomysł. Trzeba to nagłośnić. Wreszcie coś pożytecznego robią” - pisali do nas internauci.

Jarocin. Spółdzielnia mieszkaniowa zatrzymała termomodernizację bloków. Przyczyną okres lęgowy ptaków. Wcześniej wypowiedział się ornitolog

Jakiś czas później do redakcji zadzwonił mieszkaniec bloku przy ulicy Waryńskiego.

- Przyjedźcie tu i zajmijcie się tym. Spółdzielnia założyła budki lęgowe dla ptaków, a teraz ustawiła rusztowania przy bloku i rozpoczynają ocieplanie. Ptaki zdążyły już złożyć jajka w tych gniazdach i teraz latają wokół bloku zdezorientowane i boją się usiąść na gniazdach - alarmował mężczyzna. - To jest jakiś absurd. Po co oni zakładali te budki skoro planowali takie roboty? - pytał.

Zadzwoniliśmy do prezesa spółdzielni, aby wyjaśnić przyczyny zaistniałej sytuacji.

- Nic mi na ten temat nie wiadomo, żeby jest jakiś problem. Ale zajmę się tym. Skonsultuję sprawę z ornitologiem i się do państwa odezwę - zapewnił Paweł Niewiadomski.

Jarocin. Spółdzielnia mieszkaniowa zatrzymała termomodernizację bloków. Przyczyną okres lęgowy ptaków. Jerzyki wróciły do gniazd

Kilka dni później szef spółdzielni poinformował nas, że roboty zostały przerwane.

- Rzeczywiście tak jest, jak państwo to opisywaliście. Jesteśmy zdziwieni, ornitolog też, że jerzyki tak szybko się zagnieździły. Zazwyczaj tak się nie dzieje. Cieszymy się, że nasze budki zostały tak szybko zasiedlone. Prace na tych ścianach, na których są gniazda zostały przerwane - informuj Paweł Niewiadomski. - Zostaną wznowione, kiedy ornitolog wyrazi na to zgodę - dodaje.      

 

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy