Reklama

Mieszkańcy donoszą na siebie. Spółdzielnia maluje pasy…

Opublikowano:
Autor:

Mieszkańcy donoszą na siebie. Spółdzielnia maluje pasy…  - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości

Jarocin. Pod koniec września na osiedlu Konstytucji 3 Maja w pojawili się policjanci i zaczęli wystawiać mandaty lub wezwania na komendę za złe parkowanie. - Ludzie tutaj tak parkowali od 20 lat, a teraz się nagle ktoś obudził - zastanawiała się  jedna z mieszkanek [ZOBACZ TUTAJ].

Zmasowana akcja policji, to efekt zgłoszeń mieszkańców za pomocą interaktywnej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, którą podobnie jak inne komendy w kraju, uruchomiła jarocińska policja.

Większość jarocińskich osiedli - Konstytucji 3 Maja, 1000-lecia, Kościuszki - stanowi tzw. strefę zamieszkania, gdzie parkowanie jest dozwolone tylko w miejscach wyznaczonych. Kilku radnych z rządzącej gminą Ziemi Jarocińskiej chce je nawet zlikwidować [ZOBACZ TUTAJ]

Póki co szefostwo spółdzielni znalazło rozwiązanie problemu. - Zostaną wyznaczone miejsca postojowe zgodnie z przepisami o ruchu drogowym. Wykorzystane zostaną wszystkie możliwości, które daje nam kodeks ruchu drogowego i przepisy rozporządzenia ministra infrastruktury, określające odległości miejsc parkingowych  od okien. Ilość miejsc parkingowych na osiedlu Konstytucji 3 Maja będzie mniejsza  niż była, ponieważ w niektórych punktach, gdzie mieszkańcy parkowali w miejscach niewyznaczonych wobec braku reakcji policji, my specjalnie nie znakowaliśmy  miejsc, wiedząc, że po prawidłowym oznakowaniu miejsc w strefie zamieszkania ich liczba spadnie - tłumaczy Paweł Niewiadomski, prezes Spółdzielni Mieszakniowej-Lokatorsko-Własnościowej w Jarocinie.

Malowanie już się rozpoczęło. Niewiadomski podkreśla, że wcześniej mieszkańcy, choć parkowali w niedozwolonych miejscach, to nie dochodziło do kolizji, a ulice były przejezdne. - Skoro powstał portal i mieszkańcy sami na siebie zaczęli donosić i mamy sytuację, jaką mamy, to jako zarządca nie mamy innej możliwości, jak uporządkować wszystko - mówi prezes.  

W ocenie Pawła Niewiadomskiego spółdzielnia wykorzystała już wszystkie tereny znajdujące się w jej zarządzie na pobudowanie nowych miejsc parkingowych. Za jego kadencji powstało 1.500 takich miejsc.  Zauważa również, że problem braku parkingów nie dotyczy tylko Jarocina, ale także wielu innych miast.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE