Reklama

Spółdzielnia mieszkaniowa w Jarocinie zwalcza chwasty. Lokatorzy: Psy chorują

Opublikowano: czw, 17 cze 2021 09:44
Autor: | Zdjęcie: Elżbieta Rzepczyk

Spółdzielnia mieszkaniowa w Jarocinie zwalcza chwasty. Lokatorzy: Psy chorują - Zdjęcie główne

Spółdzielnia mieszkaniowa odpowiada, że zabiegi przeprowadzono certyfikowanym środkiem. | foto Elżbieta Rzepczyk

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Dali znać Biegunka, wymioty, brak apetytu - o takich dolegliwościach mówią niektórzy właściciele psów z największych osiedli mieszkaniowych w Jarocinie. Spółdzielnia mieszkaniowa odpowiada, że zabiegi przeprowadzono certyfikowanym środkiem.

Reklama

W sieci rozgorzała dyskusja na temat wykonanych oprysków na chwasty przez spółdzielnię mieszkaniową w Jarocinie.

„Uwaga Jarocin. Firma z spółdzielni mieszkaniowej, zajmującą się porządkami na osiedlach, m. in. 1000-lecia, Konstytucji 3 Maja w zeszłym tyg. wykonywała opryski na chwasty wokół chodników, już wiele psów uległo zatruciu” - twierdzi mieszkanka Jarocina.

Z wpisów mieszkańców Jarocina i lokatorów spółdzielni wynika, że ich pupile mają wymioty, biegunkę, brak apetytu, podwyższone parametry wątrobowe i trzustkowe. „Uważajcie na Wasze czworonogi” - przestrzegają się użytkownicy FB. Kolejni wpisują, że podobne dolegliwości zaobserwowali u swoich psów.

 

Spółdzielnia mieszkaniowa w Jarocinie zwalcza chwasty. Lokatorzy: Psy chorują


Jeszcze inni domagają się, aby spółdzielnia, podobnie jak w przypadku trutek na szczury, informowała o planowanych opryskach.

- Potwierdzam, że wykonawca, który zajmuje się utrzymaniem czystości na terenach zewnętrznych wykonał opryski na chwasty na tzw. opaskach wokół budynków. Do zabiegów wykorzystano certyfikowany preparat Agrosar 360 SL, który jest bezpieczny dla zwierząt - wyjaśnia Paweł Niewiadomski, prezes spółdzielni mieszkaniowej w Jarocinie.

Przyznaje, że do spółdzielni trafił sygnał z osiedla Konstytucji 3 Maja o tym, że zachorował jeden pies.

- Z tego co mi wyjaśniono to nie miało to żadnego związku przyczynowo-skutkowego z opryskami - dodaje

 Podobnie uważa przedstawiciel firmy, która na zlecenie spółdzielni realizowała usługę.

- Opryski wykonaliśmy dwa tygodnie temu, a teraz psy chorują, czyli okres karencji już wyszedł. Nie ma takiej możliwości, aby od tego psy chorowały. Na osiedlach są porozkładane trutki na szczury. Może któryś pies ją zjadł. To jest bardziej niebezpieczne niż te opryski. Jest to łagodniejszy środek od randapu - wyjaśnia Tomasz Kaczmarek z firmy Tom-Bruk.

Spółdzielnia mieszkaniowa w Jarocinie zwalcza chwasty. Lokatorzy: Psy chorują


Czy zwierzęta domowe mogę się zatruć środkami wykorzystywanymi do oprysków?

- W mojej pracy zawodowej nie miałem takiego przypadku, aby zwierzęta towarzyszące lub gospodarskie zachorowały po kontakcie ze środkami ochrony roślin  - mówi Paweł Marcinkowski, Powiatowy Lekarz Weterynarii w Jarocinie.

Podkreśla, że są one niebezpieczne dla pszczół, kiedy rolnicy nie zastosują się do właściwych terminów wykonywania oprysków. Prezes Niewiadomski mówi, że spółdzielnia zgodnie z oczekiwaniami lokatorów postara się informować o planowanych terminach oprysków.     

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.   
         

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy