Reklama

Jarocin. Burmistrz zarządził akcję powszechnej deratyzacji

Opublikowano: sob, 29 maj 2021 09:00
Autor: | Zdjęcie: Zdjęcie poglądowe

Jarocin. Burmistrz zarządził akcję powszechnej deratyzacji - Zdjęcie główne

Jarocin. Burmistrz zarządził akcję powszechnej deratyzacji | foto Zdjęcie poglądowe

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Jarocin. Burmistrz zarządził powszechną deratyzację. Sprawdź terminy.

Reklama

Burmistrz Jarocina wydał rozporządzenie w sprawie przeprowadzenia na terenie gminy Jarocin powszechnej deratyzacji (odszczurzania). Mają jej podlegać wszystkie nieruchomości - budynki mieszkalne, gospodarcze, niezamieszkałe, place i warsztaty - położone na terenie gminy.

Jarocin. Burmistrz zarządził akcję powszechnej deratyzacji. Jak się do niej przygotować?

Przed rozpoczęciem akcji należy pouczyć dzieci o niebezpieczeństwie zatrucia i nie pozostawiać ich bez opieki. Z kolei zwierzęta domowe skutecznie izolować od miejsc, gdzie wyłożone są trutki. 

Właściciele nieruchomości, ale i posiadacze, zarządcy, użytkownicy oraz najemcy zobowiązani są do dokonania napraw wszystkich usterek, które mogą posłużyć gryzoniom jako drogi przedostania się do budynków (otwory w drzwiach, podłogach).

Powinni również usunąć z pomieszczeń wszelkie odpady żywności i wyłożyć trutki bez względu na to, czy stwierdzono obecność gryzoni, czy nie. Należy ją umieścić szczególnie w śmietnikach, toaletach, komórkach, piwnicach, składnicach, budynkach gospodarczych.

Jarocin. Burmistrz zarządził akcję powszechnej deratyzacji. Co i w jakim terminie trzeba zrobić?

W czasie akcji deratyzacji prowadzone będą kontrole Powiatowego Inspektora Sanitarnego. Osoby, które nie zastosują się do rozporządzenia w sprawie powszechnej deratyzacji będą podlegać sankcjom wynikającym z Ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach oraz Kodeksu wykroczeń.

Na zakończenie akcji trzeba zebrać resztki niezużytej trutki oraz padłe szczury i myszy.

Wyłożenie trutek na terenie nieruchomości w gminie Jarocin oraz zebranie ich resztek należy dokonać w następujących terminach:
wyłożenie - od 31 maja do 14 czerwca
zebranie - od 15 do 20 czerwca       

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy