Reklama

Jarocin. Burmistrz zamierza utworzyć Jarocińskie Centrum Edukacji i Kariery

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Fot. UM Jarocin

Jarocin. Burmistrz zamierza utworzyć Jarocińskie Centrum Edukacji i Kariery - Zdjęcie główne

Burmistrz Adam Pawlicki (zprawej) i starszy cechu Jacek Dutkiewicz | foto Fot. UM Jarocin

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Jarocin. Burmistrz zamierza utworzyć Jarocińskie Centrum Edukacji i Kariery. Powstanie we współpracy z Cechem Rzemiosł Różnych.

Reklama

„Jarocin - Miastem Jutra” to działanie, na realizację którego gmina Jarocin pozyskała 3,5 mln euro z Funduszy Norweskich i Europejskiego Obszaru Gospodarczego.

Trzy podstawowe cele ujęte w projekcie to:
- Ecorockowe Miasto (ekologia i rozwój przestrzenny),
- Wspólnota Lokalna Awangardowych Działań (skupia się na wymiarze społecznym, budowaniu tożsamości lokalnej i wzmocnieniu więzi),
- Jarocińskie Centrum Edukacji i Kariery (uwzględnia aspekt gospodarczo
edukacyjny).

Jarocin. Burmistrz zamierza utworzyć Jarocińskie Centrum Edukacji i Kariery. I nie tylko

Projekt, który będzie realizowany do 2024 roku  ma również na celu zbudowanie przyjaznej i innowacyjnej administracji, co zostanie zrealizowane między innymi poprzez przystosowanie jarocińskiego ratusza do przeniesienia tam części administracji samorządowej oraz Biuro Obsługi Mieszkańca.

Jarocin. Burmistrz zamierza utworzyć Jarocińskie Centrum Edukacji i Kariery. Partnerem Cech Rzemiosł Różnych

Partnerem projektu jest Cech Rzemiosł Różnych w Jarocinie ze starszym cechu Jackeim Dutkiewiczem, który udzielał merytorycznych wskazówek podczas przygotowania dokumentów projektowych.

Dzięki współpracy gminy i cechu w Jarocinie ma powstać Centrum Edukacji i Kariery z nowoczesną infrastrukturą i pomocami dydaktycznymi do nauki zawodów, które są poszukiwane na jarocińskim rynku pracy.

Jak podaje jarociński magistrat projekt „Jarocin - Miastem Jutra” opracowany został także z udziałem mieszkańców, przedsiębiorców, młodzieży, lokalnych liderów i organizacji pozarządowych”.

„Wszystkim zaangażowanym dziękuję za pomoc” - czytamy w komunikacie urzędu.  

 

Jak oceniacie pomysł burmistrza Jarocina - piszcie w komentarzach.

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy