Reklama

Jarocin. Burmistrz chce dopłacać do wyjątkowych witryn sklepowych

Opublikowano: 21 maja 2021 19:00
Autor: | Zdjęcie: Zdjęcie poglądowe

Jarocin. Burmistrz chce dopłacać do wyjątkowych witryn sklepowych - Zdjęcie główne

Jarocin. Burmistrz chce dopłacać do wyjątkowych witryn sklepowych | foto Zdjęcie poglądowe

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Jarocin. Burmistrz chce dopłacać do wyjątkowych witryn sklepowych. Do zmiany aranżacji witryn ma zachęcić właścicieli i zarządców nieruchomości specjalny program dotacyjny. Co trzeba zrobić, żeby dostać pieniądze?

Reklama

W śródmieściu Jarocina trwa rewitalizacja. Etap, który jest realizowany od 2019 roku polega na wymianie niemal wszystkich sieci podziemnych. W związku z tym większość ulic została rozkopana i póki co trudno sobie wyobrazić zapowiadane efekty tych prac.

A z opisów, które co jakiś czas umieszcza w mediach społecznościowych burmistrz Jarocina, wynika, że centrum miasta zupełnie odmieni swój wizerunek.

Aranżacje ulic i chodników oraz zapowiadane nasadzenia drzew, krzewów i kwiatów mają spowodować, że ta część miasta nie będzie niczym przypominała tej sprzed rewitalizacji.   

Jarocin. Burmistrz chce dopłacać do wyjątkowych witryn sklepowych. Ogłosił program dotacyjny

Jednym z elementów mają być nowe aranżacje witryn sklepowych - szczególnie tych w starych kamienicach śródmieścia.

Do zmian ma zachęcić właścicieli i zarządców nieruchomości specjalny program dotacyjny ogłoszony przez burmistrza Adama Pawlickiego.

„Po rewitalizacji Śródmieścia, centrum Jarocina nabierze nowych barw, nowego wyrazu i nowego znaczenia. Dopełnieniem tych zmian jest program dofinansowania przebudowy witryn sklepowych. Ma on zachęcić właścicieli i zarządców nieruchomości do tego, żeby wkomponowały się one w otaczającą przestrzeń” - czytamy na stronie internetowej gminy.

A burmistrz Adam Pawlicki dodaje:

- Oferujemy właścicielom i zarządcom nieruchomości wsparcie finansowe i pomoc urzędu miejskiego przy ustalaniu koncepcji graficznej, zgodnej z opracowanym katalogiem dobrych praktyk i inspiracji.

Jarocin. Burmistrz chce dopłacać do wyjątkowych witryn sklepowych, ale nie więcej niż do połowy kosztów

Co trzeba zrobić, żeby dostać pieniądze?

Właściciele lub zarządcy nieruchomości mogą starać się o dofinansowanie w wysokości do 20 tys. zł. Nie może ono jednak wynieść więcej niż 50% wartości całego przedsięwzięcia.

Jarocin. Burmistrz chce dopłacać do wyjątkowych witryn sklepowych. Do kiedy można składać wnioski?

- To prawdopodobnie pierwszy tego typu program w Polsce. Jestem przekonany, że tak, jak przed dziesięciu laty, kiedy wyszliśmy do właścicieli nieruchomości z programem dofinansowania nowych elewacji budynków, tak i tym razem - nie tylko elewacje będą piękne, ale i sklepowe witryny - stwierdza burmistrz.

Zasady ubiegania się i udzielania dotacji określa uchwała Rady Miejskiej w Jarocinie. Określa ona między innymi wzór wniosku, jaki należy wypełnić i złożyć oraz kryteria, które trzeba spełnić: formalne, merytoryczne i artystyczne wraz punktacją.

Nabór wniosków rusza w środę - 9 czerwca.

Więcej informacji o trybie postępowania i zasadach udzielania dotacji można znaleźć TUTAJ.

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (2)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

  • 4 miesiące temu | ocena +2 / -0

    Sebek821

    Patrząc na rewitalizacje, zwężenie dróg, ilość miejsc parkingowych, ograniczenie płynności ruchu w centrum, niestety nie ma sensu chyba robić nowych witryn, np śródmiejska od targowej praktycznie jest umarła, puste lokale tylko straszą, i obawiam się że nic tego nie jest w stanie zmienić. Kiedyś taka kamienica to był luksus i gwarantowany zysk z najmu dziś wegetacja. Niestety Jarocin to nie Poznań że można zrobić same knajpki na rynku czy ulicach przyległych, to miasto po 21 w centrum umiera., galeria jarocińska świeci pustkami chyba z 8 lokali pustych jak będą teraz robić przebudowę to pewnie jeszcze więcej. Smutne to ale centrum Umier

  • 4 miesiące temu | ocena +1 / -0

    Ron

    Pomysł, by poprzez dofinansowanie zachęcić przedsiębiorców do inwestycji w witryny sklepowe, a tym samym podnieść atrakcyjność jarocińskiej starówki jest ciekawy, ale.. rzeczywistość jest taka, że handel tradycyjny się kończy (poza spożywką i art. budowlanymi). Z roku na rok ubywa sklepów głównie za sprawą potężnych platform internetowtch, gdzie obroty rosną o kilkaset procent rok do roku. Dodatkowo lawinowo rosnące w ostatnich latach koszty utrzymania firmy też robią swoje. Nielicznym prowadzenie sklepu opłaca się jeszcze tylko dlatego, że mają swoje lokale, a i tak rentowność tego biznesu spada. Nawet niektóre sieciówki obecne w Jarocinie mają problemy z płynnością, ale wiedzą to tylko osoby doskonale zorientowane w branży. Niestety obawiam się, że za już niedługo połowa lokali w centrum będzie straszyła pustostanami (już teraz jest ich sporo), no może pozostaną jesze lumpeksy i sklepy z Chińskim tandetnym badziewiem.