Reklama

Jakie są oczekiwania mieszkańców związane z Jarocin Festiwal?

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Gmina Jarocin

Jakie są oczekiwania mieszkańców związane z Jarocin Festiwal? - Zdjęcie główne

foto Gmina Jarocin

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Jakie są oczekiwania mieszkańców związane z Jarocin Festiwal? Na to pytanie ma odpowiedzieć badanie przeprowadzane w ramach projektu „Jarocin – Miastem Jutra".

Reklama

Celem przedsięwzięcia „Nowa Ścieżka Rozwoju Jarocińskiego Festiwalu" jest stworzenie spójnej koncepcji rozwoju festiwalu w oparciu o szeroko zakrojone konsultacje społeczne. W badaniach wezmą udział przede wszystkim mieszkańcy Jarocina jako bezpośredni beneficjenci festiwalu. Ankieterzy dotrą do wszystkich grup wiekowych i społecznych w gminie, by uzyskać miarodajny wynik oczekiwań mieszkańców wobec wydarzenia muzycznego.

 

Nowa Ścieżka Rozwoju Jarocińskiego Festiwalu

Zorganizowane zostaną również spotkania otwarte dla mieszkańców. Wezmą w nich udział organizatorzy innych festiwali – będzie to okazja do wymiany doświadczeń i przedstawienia swojej „recepty" na sukces. Duży nacisk ma zostać położony na ekonomiczny wymiar festiwalu - pod względem konieczności ponoszenia kosztów organizacyjnych, a także potencjalnie wymiernych efektów ekonomicznych, jakie niesie to wydarzenie dla lokalnej gospodarki.

W efekcie końcowym ma powstać strategia rozwoju festiwalu.  
Burmistrz Jarocina zaprasza do wypełnienia ankiety, która jest częścią badań na temat festiwalu. Ankieta będzie aktywna do 11 września. Badanie prowadzi Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy wraz z Fundacją Altum.

 

Jarocin - Miastem Jutra

Przedsięwzięcie: „Nowa Ścieżka Rozwoju Jarocińskiego Festiwalu" realizowane jest w ramach projektu „Jarocin - Miastem Jutra". Projekt „Jarocin - Miastem Jutra" w ramach programu Rozwój lokalny korzysta z dofinansowania w kwocie ponad 3,5 mln euro otrzymanego od Norwegii. Celem programu jest wsparcie małych i średnich miast w wypracowaniu i wdrożeniu przez nie zrównoważonego i systemowego podejścia do rozwoju lokalnego i tym samym do ograniczenia negatywnych zjawisk rozwojowych i podniesienia standardu życia ich mieszkańców. Fundusze Norweskie i fundusze EOG reprezentują wkład Norwegii w tworzenie Europy zielonej, konkurencyjnej i sprzyjającej integracji społecznej. W ramach Funduszy Norweskich i funduszy EOG Norwegia przyczynia się do ograniczenia nierówności społecznych i ekonomicznych oraz wzmocnienia relacji dwustronnych z państwami beneficjentami z Europy Środkowej i Południowej i obszaru Morza Bałtyckiego. Norwegia ściśle współpracuje z UE w ramach Porozumienia o Europejskim Obszarze Gospodarczym (EOG). Wraz z pozostałymi darczyńcami Norwegia przekazała 3,3 miliarda euro w ramach kolejnych programów funduszy w latach 1994-2014.
Fundusze Norweskie są finansowane wyłącznie przez Norwegię i dostępne w państwach, które przystąpiły do UE po 2003 r. Fundusze Norweskie na lata 2014-2021 wynoszą 1,25 miliarda euro.

Priorytety na ten okres to:

  1. innowacje, badania naukowe, edukacja, konkurencyjność i godna praca;
  2. integracja społeczna, zatrudnienie młodzieży i ograniczenie ubóstwa;
  3. środowisko, energia, zmiany klimatu i gospodarka niskoemisyjna;
  4. kultura, społeczeństwo obywatelskie, dobre zarządzanie i podstawowe prawa;
  5. sprawiedliwość i sprawy wewnętrzne.
 

ZOBACZ TEŻ

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy