Reklama

Jaka jest przyszłość Jarocin Festiwalu? Weź udział w dyskusji

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Fot. Archiwum (dyskusja na temat Jarocin Festiwalu - 2015 r.)

Jaka jest przyszłość Jarocin Festiwalu? Weź udział w dyskusji  - Zdjęcie główne

Jaka jest przyszłość Jarocin Festiwalu? Weź udział w dyskusji | foto Fot. Archiwum (dyskusja na temat Jarocin Festiwalu - 2015 r.)

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Jaka jest przyszłość Jarocin Festiwalu? Weź udział w dyskusji

Reklama

Mają określić oczekiwania mieszkańców wobec Jarocin Festiwalu

Ich celem jest stworzenie spójnej koncepcji rozwoju festiwalu w oparciu o szeroko zakrojone konsultacje społeczne prowadzone między innymi poprzez panel dyskusyjny oraz ankiety.

W badaniu mają wziąć udział przede wszystkim mieszkańcy Jarocina jako bezpośredni odbiorcy festiwalu. Ankieterzy mają dotrzeć do wszystkich grup wiekowych i społecznych, by dowiedzieć się, jakie są ich oczekiwania wobec festiwalu.

Oprócz badań fokusowych przeprowadzony zostanie szereg otwartych spotkań dla mieszkańców. Wezmą w nich udział organizatorzy innych - większych i mniejszych festiwali, by móc wymienić doświadczenia i przedstawić swoją receptę na sukces.

Pierwszy, otwarty panel dyskusyjny na temat Jarocin Festiwalu już wkrótce

Obok dyskusji o wartościach kulturalnych tego rodzaju wydarzeń duży nacisk zostanie położony na ekonomiczny wymiar festiwalu zarówno pod względem konieczności ponoszenia kosztów organizacji, ale również potencjalnie wymiernych efektów finansowych, jakie niesie on dla lokalnej gospodarki.

Punktem odniesienia dla prowadzonych dyskusji z mieszkańcami, będą doświadczenia organizatorów i uczestników renomowanych festiwali i wydarzeń organizowanych w Polsce i Europie.

Doświadczenia te będą gromadzone i prezentowane zarówno poprzez wizyty studyjne realizatorów przedsięwzięcia na wybranych festiwalach i wydarzeniach, jak i wizyty organizatorów i użytkowników tych wydarzeń w Jarocinie.

Pierwszy, otwarty panel dyskusyjny na temat przyszłości festiwalu w Jarocinie i zaangażowania mieszkańców w jego tworzenie odbędzie się w piątek - 20 maja, początek o godzinie 18.00 w Kamienicy Kultury.

W ramach projektu zebrane zostaną wyniki przeprowadzonych badań i rekomendacje. Powstanie też strategia rozwoju wraz z krótko (2 letnim) i długoterminowymi (5 letnim) planami realizacji strategii rozwoju festiwalu w przyszłości. 

[na temat przyszłości Jarocin Festiwalu obszernie pisaliśmy w weekend majowy - zobacz TUTAJ]

Dyskusja na temat przyszłości Jarocin Festiwalu częścią większego projektu 

Przedsięwzięcie pod nazwą „Nowa Ścieżka Rozwoju Jarocińskiego Festiwalu” jest częścią projektu „Jarocin - Miastem Jutra”, wspartego dofinansowaniem w wysokości 3,5 milionów euro z Norweskiego Mechanizmu Finansowego 2014-2021 w ramach Programu Rozwój Lokalny.

Celem programu jest wsparcie małych i średnich miast w wypracowaniu i wdrożeniu przez nie zrównoważonego i systemowego podejścia do rozwoju lokalnego i tym samym do ograniczenia negatywnych zjawisk rozwojowych i podniesienia standardu życia ich mieszkańców. Fundusze Norweskie i fundusze EOG reprezentują wkład Norwegii w tworzenie Europy zielonej, konkurencyjnej i sprzyjającej integracji społecznej.

W ramach Funduszy Norweskich i funduszy EOG Norwegia przyczynia się do ograniczenia nierówności społecznych i ekonomicznych oraz wzmocnienia relacji dwustronnych z państwami beneficjentami z Europy Środkowej i Południowej i obszaru Morza Bałtyckiego.

Norwegia ściśle współpracuje z UE w ramach Porozumienia o Europejskim Obszarze Gospodarczym (EOG). Wraz z pozostałymi darczyńcami Norwegia przekazała 3,3 miliarda euro w ramach kolejnych programów funduszy w latach 1994-2014.

Fundusze Norweskie są finansowane wyłącznie przez Norwegię i dostępne w państwach, które przystąpiły do UE po 2003 r. Fundusze Norweskie na lata 2014-2021 wynoszą 1,25 miliarda euro.

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy