reklama
reklama

Historyczne zmiany na osiedlu 1000-lecia i w Roszkowie, nowy przewodniczący na Starym Mieście [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Historyczne zmiany na osiedlu 1000-lecia i w Roszkowie, nowy przewodniczący na Starym Mieście [ZDJĘCIA] - Zdjęcie główne
Zobacz
galerię
23
zdjęć

reklama
Udostępnij na:
Facebook
Wiadomości Przed nami dwa ostatnie dni zebrań wyborczych w gminie Jarocin. Mieszkańcy będą wybierać trzech przewodniczących osiedli i dwóch sołtysów.
reklama

W sumie w tegorocznych wyborach wyłonionych zostanie 23 sołtysów i 15 przewodniczących osiedli. 

Wybory z największa frekwencją w gminie Jarocin i historyczne zmiany 

Wczorajsze zebrania, podczas których mieszkańcy wybierali swoich przedstawicieli do rady sołeckiej w Roszkowie oraz zarządów osiedli: Stare Miasto i 1000-lecia, przyniosły zmiany w każdej z tych jednostek.

W zebraniu wyborczym w Roszkowie uczestniczyło 170 osób. To rekordowa i rzadko spotykana na wiejskich zebraniach frekwencja.
 
Dotychczasową sołtys Janinę Nicke, która zrezygnowała po 19 latach, wolą mieszkańców Roszkowa, zastąpił Dariusz Kubacki. W radzie sołeckiej będą z nim pracować: Maciej Borowczyk, Jarosław Korzyniewski, Sylwia Kubiak, Weronika Wesołek i Magdalena Stawicka.

Równie historyczna zmiana nastąpiła na osiedlu 1000-lecia, gdzie po 17 latach z funkcji przewodniczącego zrezygnował Zbigniew Kaczmarek. W wyniku głosowania mieszkańcy na nowego szefa osiedla wybrali - zaledwie 18-letniego Szymona Marcinka. W skład zarządu weszli także: Krzysztof Klepka, Aneta Marcinek, Dawid Perdon oraz Jakub Tokarski.

Zmiana nastąpiła również na osiedlu Stare Miasto, gdzie nowym przewodniczącym został Adam Martuzalski. Do zarządu osiedla mieszkańcy wybrali także: Macieja Małeckiego, Szymona Bizana, Przemysława Głowackiego oraz Ewę Hejduk.

Dzisiaj - 19 czerwca, o godz. 18.00, wybory odbędą się w Witaszycach oraz na jarocińskich osiedlach: Glinki i Wojska Polskiego. 

HARMONOGRAM zebrań wyborczych i miejsca, gdzie się odbywają PONIŻEJ

Kogo można wybrać na sołtysa a kogo na przewodniczącego osiedla w Jarocinie? 

Aby mieszkańcy mogli przystąpić do głosowania musi być zapewnione quorum, czyli stawić się określona ich liczba uprawnionych do głosowania. Określają ją statuty poszczególnych osiedli i sołectw.

Do udziału w zebraniu wyborczym uprawnieni są wszyscy mieszkańcy sołectwa lub osiedla posiadający czynne prawo wyborcze. Głosowanie odbywa się na kartach do głosowania opatrzonych pieczęcią Rady Miejskiej w Jarocinie.

Kandydatury na funkcję sołtysa i członków rady sołeckiej oraz przewodniczącego i członków zarządu osiedla w nieograniczonej liczbie mogą zgłaszać spośród siebie wszyscy uprawnieni uczestnicy zebrania. 

Na funkcję sołtysa lub przewodniczącego zarządu osiedla zostaje wybrana osoba, która uzyska zwykłą większość głosów. Wybrani w ten sposób przedstawiciele mieszkańców będą pełnić funkcje przez najbliższe 5 lat.   

 

PRZECZYTAJ TAKŻE

 

 

 

 

reklama
WRÓĆ DO ARTYKUŁU
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama