Reklama

Księża przychodzą, księża odchodzą. Zobacz, jakie zmiany nastąpią w dwóch diecezjach

Opublikowano:
Autor:

Księża przychodzą, księża odchodzą. Zobacz, jakie zmiany nastąpią w dwóch diecezjach - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości

Z ostatnim dniem czerwca ze swoimi parafiami pożegnają się ksiądz Mikołaj Graja i ksiądz Wojciech Szymczak. Zastąpią ich nowi proboszczowie - ksiądz Janusz Buduj i ksiądz Adam Maćkowiak. Zmienią się również dwaj dziekani.

 

 

Pierwszy z nich po sześciu latach spędzonych w Rusku został mianowany duszpasterzem parafii św. Jana Pawła II w Luboniu. Z kolei pochodzący z Mieszkowa ksiądz Wojciech Szymczak będzie pełnił tę samą posługę w Iwnie. Proboszcz z Cerekwicy automatycznie przestanie być dziekanem dekanatu boreckiego, w którego skład wchodzi 12 parafii m.in. Nosków, Panienka, Rusko, Cerekwica, Góra, Jaraczewo i Potarzyca.

 

Zgodnie z dekretem arcybiskupa Stanisława Gądeckiego dla obu parafii zostali mianowani nowi duszpasterze. Do Ruska przyjdzie ksiądz Janusz Buduj, który dotychczas był proboszczem u św. Wawrzyńca w Wonieściu. Z początkiem lipca posługę w Cerekwicy rozpocznie na pierwszej samodzielnej placówce ksiądz Adam Maćkowiak. Nowy proboszcz do tej pory był wikariuszem parafii Matki Bożej Zwycięskiej w Poznaniu.

 

Nowym dziekanem dekanatu boreckiego został mianowany ksiądz Tadeusz Lorek, który obejmie parafię w Borku Wielkopolskim. Kapłan obecnie jest proboszczem w Rokietnicy. Wcześniej, w latach 2001-2009 był proboszczem parafii Świętej Trójcy w Nowym Mieście. Wierni długo nie mogli się pogodzić z faktem przeniesienia księdza Lorka do innej parafii, czego świadectwem była delegacja do arcybiskupa Stanisława Gądeckiego.

 

W diecezji kaliskiej zmiany odbywają się, ale nie dotyczą Ziemi Jarocińskiej. Decyzją biskupa Edwarda Janiaka ksiądz kanonik Jarosław Gzik został z początkiem lipca mianowany nowym dziekanem dekanatu żerkowskiego. Do tej pory, jako zastępca, pełnił obowiązki dziekana po tym, jak ksiądz Jacek Bąk poprosił biskupa o udzielenie mu urlopu zdrowotnego. Obecnie były proboszcz parafii w Kretkowie jest rezydentem w parafii Chrystusa Króla w Jarocinie.  

 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE