Reklama

Grupa biało-zielona wyruszyła dzisiaj na pielgrzymi szlak [ZDJĘCIA, WIDEO]

Opublikowano:
Autor:

Grupa biało-zielona wyruszyła dzisiaj na pielgrzymi szlak [ZDJĘCIA, WIDEO] - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości

Grupa biało-zielona rozpoczęła dzisiaj, w święto Przemienienia Pańskiego, 382. Kaliską i 28. Diecezjalną Pieszą Pielgrzymkę na Jasną Górę. Przed wyruszeniem w drogę wzięli udział we mszy św. Do grupy z Jarocina dołączą jeszcze jutro pielgrzymi z Pleszewa.

 

 

W tym roku towarzyszy im hasło: „Sakramenty narzędziami Ducha Świętego”. Rozpoczęli swoje pielgrzymowanie od Eucharystii sprawowanej w kościele św. Marcina.

 

Przewodnikiem grupy jest ksiądz prałat Dariusz Matusiak, a ojcem duchownym ksiądz Łukasz Ograbek. W grupie pielgrzymuje także ksiądz Przemysław Krupa oraz siostra Konstancja - elżbietanka, która pielgrzymuje już 6 raz, ale drugi w ramach jarocińskiej grupy. Każdy na początek otrzymał tekst Koronki do Ducha Świętego. W tym roku w grupie biało-zielonej, która w tym roku jest nieco mniejsza, bo liczy około 60 osób, wśród których przeważają młodzi ludzie.

 

 

 

Można też towarzyszyć tym, którzy są w drodze do Częstochowy duchowo w ramach grupy złotej. Konferencje z pielgrzymiego szlaku będą emitowane w diecezjalnym radio Rodzina.

 

W parafii Chrystusa Króla w Jarocinie przez cały czas, aż do 13 sierpnia przy grocie Matki Bożej Fatimskiej będzie się odbywał Apel Jasnogórski. Początek o godz. 20.30.

 

W niedzielę 11 sierpnia na tras wyruszą również pielgrzymi w ramach grupy rowerowej. Z Jarocina pątnicy na dwóch kółkach wyjadą o godz. 7.00 po krótkiej modlitwie w kościele parafii Matki Bożej Fatimskiej.

 

Wszystkie grupy wejdą na Jasną Górę wspólnie we wtorek 13 sierpnia, w godzinach wieczornych. Część pielgrzymów wróci do naszego miasta pociągami lub busami, ale będą też i tacy, którzy pojadą rowerami w obie strony. Można się będzie ich spodziewać w czwartek 15 sierpnia wieczorem.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE