Reklama

Nasi pielgrzymi dotarli do Częstochowy. Pieszo i na rowerach [ZDJĘCIA]

Opublikowano:
Autor:

Nasi pielgrzymi dotarli do Częstochowy. Pieszo i na rowerach [ZDJĘCIA] - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości

W niedzielę do Częstochowy dotarły wszystkie grupy promieniste wchodzące w skład 380. Kaliskiej 26. Diecezjalnej Pielgrzymki na Jasną Górę.

 

Uczestniczyli we mszy św., której przewodniczył biskup kaliski Edward Janiak. Wśród płatników byli też członkowie grupy biało-zielonej, czyli jarocińsko-pleszewskiej, którzy trasę pokonali pieszo w ciagu tygodnia. Nie zabrakło także grupy rowerowej. Kiedyś jarociniacy dołączali do tej, którą organizował Pleszew.

 

 

Obecnie jednak chętnych jest tak wielu, że parafia Matki Bożej Fatimskiej tworzy osobną grupę. Sierpień jest okresem, gdy najwięcej pielgrzymów dociera do Matki Bożej Częstochowskiej. To miesiąc, w którym przypada kilka świąt Maryjnych i ważne państwowe rocznice.

 


Część uczestników pielgrzymki pozostanie na Jasnej Górze do jutrzejszych uroczystości Wniebowziecia Najświętszej Marii Panny. 

Dzień wcześniej do Częstochowy dotarli uczestnicy pielgrzymki brązowej, czyli franciszkanskiej, która w pierwszych dniach sierpnia wyrusza z Brodnicy. Wśród pątnikow byli też jarociniacy m.in. członkowie Ulicznego Teatru Ognia Anthony Street i nowożeńcy - Joanna i Artur Kaźmierczakowie.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE