Reklama

Gmina Kotlin dofinansuje pobyt dziecka w żłobku

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Gmina Kotlin dofinansuje pobyt dziecka w żłobku - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Samorząd Kotlina zdecydował, że będzie dopłacał do pobytu dziecka w żłobku.

To jest dobra wiadomość dla rodziców, których dzieci uczęszczają do żłobka w Kotlinie. Placówka funkcjonuje od czerwca. Uruchomił ją zewnętrzny podmiot - Szalona Żyrafa, który ma już spore doświadczenie w prowadzeniu tego typu działalności.


Rodzice za 10-godzinny pobyt dziecka płacą 1.000 zł. Część z nich korzysta z dofinansowania, które oferuje rząd. Państwo do każdego malucha do trzeciego roku życia dopłaca 400 zł. Do opłaty nie wlicza się kosztów wyżywienia. Od momentu otwarcia placówki do władz gminy kierowano pytanie, czy samorząd dofinansuje opiekę nad dzieckiem w żłobku.

Gmina Kotlin dofinansuje pobyt dziecka w żłobku

Wójt gminy Kotlin mówił, że samorząd rozważa taką możliwość, ale stosowną decyzję podejmie pod koniec roku. Tak też się stało. Na ostatniej sesji Rada Gminy Kotlin zdecydowała, że udzieli dotacji dla podmiotów prowadzących żłobki. Dofinansowanie wyniesie 200 zł do każdego dziecka z gminy Kotlin do trzeciego roku życia.


 - To jest nasza pierwsza uchwała w tej sprawie. Zobaczymy, jak będzie wyglądała nasza sytuacja finansowa, jeżeli się poprawi, to nie wykluczamy, że zwiększymy dotację – mówi Mirosław Paterczyk, wójt Kotlina.

Jak decyzję władz gminy przyjęli rodzice?    

Radości z decyzji samorządu nie kryje dyrektor placówki i rodzice maluchów Bardzo cię cieszę i rodzice również się cieszą. Są przeszczęśliwi, że wójt i rada gminy podjęła decyzję o wsparciu finansowym.

                                  
 - Przede wszystkim to ułatwi sprawę rodzicom, bo o kwotę dofinansowania będą mieli tańszy żłobek. Teraz płacą 1.000 zł, a ci którzy korzystają z bonu żłobkowego to płatność mają pomniejszoną o 400 zł, a po Nowym Roku dodatkowo będzie jeszcze o 200 zł  - wyjaśnia Agata Nelke, dyrektor żłobka w Kotlinie   

 
 Aktualnie do placówki uczęszcza 18 dzieci. Żłobek jest przygotowany na 25 dzieci.

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy