Reklama

Gala Powiatu Jarocińskiego. Doceniono najzdolniejszych i zasłużonych [ZDJĘCIA]

Opublikowano: pt, 24 wrz 2021 18:35
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Gala Powiatu Jarocińskiego. Doceniono najzdolniejszych maturzystów i zasłużonych dla powiatu w 6 kategoriach.

Reklama

Kolejna Gala Powiatu Jarocińskiego za nami. Po raz kolejny odbyła się w auli Liceum Ogólnokształcącego w Jarocinie.

Podczas uroczystości nagrodzono najlepszych, tegorocznych maturzystów. Wręczono także statuetki dla zasłużonych dla powiatu w 6 kategoriach.

Gala Powiatu Jarocińskiego. Było wzruszenie

Gospodarzem gali była starosta Lidia Czechak, która tak podsumowuje uroczystość:

- Piękny i jakże wzniosły dzień przeszedł do historii. Było wzruszenie, łzy i wielka radość. Nagrody dla „Zasłużonych dla powiatu jarocińskiego” kolejny raz pokazały nam wszystkim jak wiele mamy wspaniałych, utalentowanych osób. Swoją ciężką pracą zawodową i społeczną zasługują na miano najlepszych w poszczególnych kategoriach - uważa Lidia Czechak.

I dodaje:

- Uczniowie Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki po mistrzowsku poprowadzili uroczystość i jak zawsze rewelacyjna młodzież przygotowała wzruszające występy artystyczne.

Niewątpliwą atrakcją gali oraz niespodzianką dla uczestników był występ kapeli góralskiej. 

Gala Powiatu Jarocińskiego. Kim są „Zasłużony dla powiatu jarocińskiego”

Podczas gali wręczono nagrody oraz statuetki „Zasłużony dla powiatu jarocińskiego” sześciu osobom w pięciu kategoriach tematycznych oraz jednej - nagrodę specjalną za całokształt pracy. Byli to:

Kategoria „Młody Talent”
Dominik Paterczyk. Ma 18 lat i mieszka w Witaszycach. Należy do miejscowej jednostki OSP. Jest uczniem Technikum Mechanicznego z przysposobieniem pożarniczym w ZSP nr 2 w Jarocinie. Jest wolontariuszem Fundacji Ogród Marzeń oraz akcji Szlachetna Paczka. W trakcie pandemii Covid19 szczególnie zaangażowany był w pomoc charytatywną. Dzięki Dominikowi do jarocińskiego szpitala trafiły duże ilości niezbędnego zaopatrzenia, m.in. maseczek, przyłbic i fartuchów. Wartość otrzymanej pomocy wyniosła niemal milion złotych.

Kategoria „Działalność Społeczna”
Ewa Hejduk. Wieloletnia wiceprezes Fundacji Ogród Marzeń. Inicjatorka akcji „Listy do św. Mikołaja”, podczas której mieszkańcy powiatu jarocińskiego przygotowywali paczki dla dzieci z Domu Dziecka w Górze oraz pensjonariuszy Domu Pomocy Społecznej w Kotlinie.
Dzięki jej zaangażowaniu podobną pomocą udało się objąć osoby starsze i samotne. Aktywnie uczestniczy w życiu społecznym oraz angażuje się w akcje charytatywne. Sama o sobie mówi, że „jest tylko łącznikiem między potrzebującymi, a osobami dobrej woli”

Kategoria „Oświata, sport, kultura”
Tomasz Cieślak. Jest absolwentem Liceum Ogólnokształcącego w Jarocinie, politologiem, historykiem i regionalistą. Poza tym filistrem Korporacji Akademickiej Masovia, członkiem Stowarzyszenia Społeczno-Kulturalnego im. ks. Ignacego Niedźwiedzińskiego w Jarocinie oraz Klubu Piastowskiego. Redaktorem portalu historycznego www.historiajarocina.pl. Interesuje się polskim podziemiem niepodległościowym, kształtowaniem władzy ludowej w Wielkopolsce oraz historią regionalną. Bada zbrodnie niemieckie i sowieckie. Jest pracownik Biura Edukacji Narodowej IPN w Poznaniu.  W 2019 r. otrzymał nagrodę prezesa IPN dla najlepszych i najbardziej wartościowych pracowników instytutu.

Kategoria „Rolnictwo”
Wojciech Karliński. Wraz z żoną Anną prowadzi 180-hektarowe gospodarstwo rolne w Wilkowyi. Oprócz produkcji roślinnej specjalizuje się w hodowli trzody chlewnej. Od 2011 r. zajmuje się także rolniczą działalnością usługową. Dzięki środkom z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich inwestuje w nowe maszyny i efektywnie gospodaruje zasobami. W planach ma dalszy rozwój i modernizacja gospodarstwa.

Kategoria „Gospodarka”
Paweł Jóźwik. Jest absolwentem Liceum Ogólnokształcącego w Jarocinie oraz Wyższej Szkoły Bankowej w Poznaniu na kierunku Prawo w Biznesie. Od 2019 r. prężnie rozwija działalność gospodarczą. Prowadzona przez niego firma „5 Posiłków Dziennie” zajmuje się cateringiem dietetycznym, oferuje szeroki wybór programów wprowadzających zdrowe nawyki żywieniowe także dla osób zmagających się z różnymi schorzeniami lub zaburzeniami. Firma dostarcza posiłki do ponad 2.300 miejscowości w całej Polsce.

Nagroda Specjalna Starosty Jarocińskiego
Kazimiera Pachciarz. Jest historykiem i regionalistką. Aktywnie działa w Stowarzyszeniu Opiekunów Zabytków Ziemi Jarocińskiej. Jako autorka wielu publikacji oraz książki ”Powstańcy Wielkopolscy z Ziemi Jaraczewskiej” pielęgnuje pamięć o lokalnej historii. Na szczególne wyróżnienie zasługuje jej zaangażowanie w działalność społeczną, podejmowanie inicjatyw mających na celu pielęgnowanie tradycji patriotycznych oraz w opiekę nad zabytkami i miejscami pamięci narodowej.

Gala Powiatu Jarocińskiego. Najlepsi maturzyści z naszych szkół

Nagrodzono także najlepszych tegorocznych maturzystów:
Julię Kwiatkowską - absolwentkę Zespołu Szkół Ponadpodstawowych nr 1 w Jarocinie (średnia 97%)
Milenę Wasielak - absolwentkę Zespołu Szkół Ponadpodstawowych nr 2 w Jarocinie (średnia 88%)
Nicol Sobczak - absolwentkę Zespołu Szkół Przyrodniczo-Biznesowych w Tarcach (średnia 73 %)
Łukasza Andryszewskiego - absolwenta Liceum Ogólnokształcącego w Jarocinie (średnia 93%)

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy