Reklama

Gala Powiatu Jarocińskiego. Doceniono najzdolniejszych i zasłużonych [ZDJĘCIA]

Opublikowano: pt, 24 wrz 2021 16:35
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Gala Powiatu Jarocińskiego. Doceniono najzdolniejszych maturzystów i zasłużonych dla powiatu w 6 kategoriach.

Reklama

Kolejna Gala Powiatu Jarocińskiego za nami. Po raz kolejny odbyła się w auli Liceum Ogólnokształcącego w Jarocinie.

Podczas uroczystości nagrodzono najlepszych, tegorocznych maturzystów. Wręczono także statuetki dla zasłużonych dla powiatu w 6 kategoriach.

Gala Powiatu Jarocińskiego. Było wzruszenie

Gospodarzem gali była starosta Lidia Czechak, która tak podsumowuje uroczystość:

- Piękny i jakże wzniosły dzień przeszedł do historii. Było wzruszenie, łzy i wielka radość. Nagrody dla „Zasłużonych dla powiatu jarocińskiego” kolejny raz pokazały nam wszystkim jak wiele mamy wspaniałych, utalentowanych osób. Swoją ciężką pracą zawodową i społeczną zasługują na miano najlepszych w poszczególnych kategoriach - uważa Lidia Czechak.

I dodaje:

- Uczniowie Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki po mistrzowsku poprowadzili uroczystość i jak zawsze rewelacyjna młodzież przygotowała wzruszające występy artystyczne.

Niewątpliwą atrakcją gali oraz niespodzianką dla uczestników był występ kapeli góralskiej. 

Gala Powiatu Jarocińskiego. Kim są „Zasłużony dla powiatu jarocińskiego”

Podczas gali wręczono nagrody oraz statuetki „Zasłużony dla powiatu jarocińskiego” sześciu osobom w pięciu kategoriach tematycznych oraz jednej - nagrodę specjalną za całokształt pracy. Byli to:

Kategoria „Młody Talent”
Dominik Paterczyk. Ma 18 lat i mieszka w Witaszycach. Należy do miejscowej jednostki OSP. Jest uczniem Technikum Mechanicznego z przysposobieniem pożarniczym w ZSP nr 2 w Jarocinie. Jest wolontariuszem Fundacji Ogród Marzeń oraz akcji Szlachetna Paczka. W trakcie pandemii Covid19 szczególnie zaangażowany był w pomoc charytatywną. Dzięki Dominikowi do jarocińskiego szpitala trafiły duże ilości niezbędnego zaopatrzenia, m.in. maseczek, przyłbic i fartuchów. Wartość otrzymanej pomocy wyniosła niemal milion złotych.

Kategoria „Działalność Społeczna”
Ewa Hejduk. Wieloletnia wiceprezes Fundacji Ogród Marzeń. Inicjatorka akcji „Listy do św. Mikołaja”, podczas której mieszkańcy powiatu jarocińskiego przygotowywali paczki dla dzieci z Domu Dziecka w Górze oraz pensjonariuszy Domu Pomocy Społecznej w Kotlinie.
Dzięki jej zaangażowaniu podobną pomocą udało się objąć osoby starsze i samotne. Aktywnie uczestniczy w życiu społecznym oraz angażuje się w akcje charytatywne. Sama o sobie mówi, że „jest tylko łącznikiem między potrzebującymi, a osobami dobrej woli”

Kategoria „Oświata, sport, kultura”
Tomasz Cieślak. Jest absolwentem Liceum Ogólnokształcącego w Jarocinie, politologiem, historykiem i regionalistą. Poza tym filistrem Korporacji Akademickiej Masovia, członkiem Stowarzyszenia Społeczno-Kulturalnego im. ks. Ignacego Niedźwiedzińskiego w Jarocinie oraz Klubu Piastowskiego. Redaktorem portalu historycznego www.historiajarocina.pl. Interesuje się polskim podziemiem niepodległościowym, kształtowaniem władzy ludowej w Wielkopolsce oraz historią regionalną. Bada zbrodnie niemieckie i sowieckie. Jest pracownik Biura Edukacji Narodowej IPN w Poznaniu.  W 2019 r. otrzymał nagrodę prezesa IPN dla najlepszych i najbardziej wartościowych pracowników instytutu.

Kategoria „Rolnictwo”
Wojciech Karliński. Wraz z żoną Anną prowadzi 180-hektarowe gospodarstwo rolne w Wilkowyi. Oprócz produkcji roślinnej specjalizuje się w hodowli trzody chlewnej. Od 2011 r. zajmuje się także rolniczą działalnością usługową. Dzięki środkom z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich inwestuje w nowe maszyny i efektywnie gospodaruje zasobami. W planach ma dalszy rozwój i modernizacja gospodarstwa.

Kategoria „Gospodarka”
Paweł Jóźwik. Jest absolwentem Liceum Ogólnokształcącego w Jarocinie oraz Wyższej Szkoły Bankowej w Poznaniu na kierunku Prawo w Biznesie. Od 2019 r. prężnie rozwija działalność gospodarczą. Prowadzona przez niego firma „5 Posiłków Dziennie” zajmuje się cateringiem dietetycznym, oferuje szeroki wybór programów wprowadzających zdrowe nawyki żywieniowe także dla osób zmagających się z różnymi schorzeniami lub zaburzeniami. Firma dostarcza posiłki do ponad 2.300 miejscowości w całej Polsce.

Nagroda Specjalna Starosty Jarocińskiego
Kazimiera Pachciarz. Jest historykiem i regionalistką. Aktywnie działa w Stowarzyszeniu Opiekunów Zabytków Ziemi Jarocińskiej. Jako autorka wielu publikacji oraz książki ”Powstańcy Wielkopolscy z Ziemi Jaraczewskiej” pielęgnuje pamięć o lokalnej historii. Na szczególne wyróżnienie zasługuje jej zaangażowanie w działalność społeczną, podejmowanie inicjatyw mających na celu pielęgnowanie tradycji patriotycznych oraz w opiekę nad zabytkami i miejscami pamięci narodowej.

Gala Powiatu Jarocińskiego. Najlepsi maturzyści z naszych szkół

Nagrodzono także najlepszych tegorocznych maturzystów:
Julię Kwiatkowską - absolwentkę Zespołu Szkół Ponadpodstawowych nr 1 w Jarocinie (średnia 97%)
Milenę Wasielak - absolwentkę Zespołu Szkół Ponadpodstawowych nr 2 w Jarocinie (średnia 88%)
Nicol Sobczak - absolwentkę Zespołu Szkół Przyrodniczo-Biznesowych w Tarcach (średnia 73 %)
Łukasza Andryszewskiego - absolwenta Liceum Ogólnokształcącego w Jarocinie (średnia 93%)

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (20)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

 • 18 dni temu | ocena +0 / -1

  Niedorzecznik

  Kanalia Drzyzga zasłużony powiatowy oszust i wyłudzacz kasy za delegację to tylko w Jarocinie takich wyróżniają. Jacka Sz. nie zaprosili ? Może odczytałby swoją petycję ....?

 • 20 dni temu | ocena +7 / -7

  co to jest po wodzie pływa i kaczka się nazywa

  sorry, ale możecie przypomnieć jakie to zabytki ochroniła, uratowała pani K. Pachciarz??? to ma być żart? jakie inicjatywy społeczne? Gdzie jest to całe Stowarzyszenie zabytków? mój ty Boże?! Naprawdę ocaliła pani zabytki? Ludzie nie róbcie sobie żartów z poważnych spraw, to jest żałosne co zostało przygotowane, ludzie którzy nadstawiali swoje gęby, coś faktycznie zrobili zostali wykorzystani do pisowskiej propagandy a później opluci a teraz pisowcy bez wstydu tworzą legendy. No cóż stare porzekadło mówi, że ze złego nie powstanie nic dobrego, to się potwierdza za czasów pisowskich rządów, to widać kazdego dnia

  • 19 dni temu | ocena +1 / -1

   jarocinianka

   Nie podobają mi się komentarze takich osób co się tutaj nazwali :qwerty,Frek,123, i ci podobni, w innych komentarzach nie ma hejtu czy obrażania kogoś, jest zwykła krytyka do której każdy ma prawo zwłaszcza wobec osób publicznych, a osoby które tutaj krytycznie ocenili całą tą tzw. Galę i skromne działania dot ochrony zabytków mają rację, wystarczy jeśli ktoś się interesuje tematem wyjść i zrobić spacer na jarociński cmentarz, tam wszystko się sypie, nikt nie wie ile osób jest zapomnianych i mejsc gdzie spoczywają, więc dość mydlenia oczu ludziom i naciągania motywacji do nagrody, wiem co mówię. powtarzacie i wypisujecie tutaj tanie slogany, tak naprawdę kompletnie się nie orientujecie w rzeczywistości, nie wystarczy raz na rok posłuchać o historii, nie wystarczy modlić się do pisowców żeby mieć dobre układy. A tak nawiasem mówiąc jak można stać obok tych ludzi i się uśmiechać, odbierać od nich jakieś nagrody? mój Boże, miejcie trochę szacunku wobec siebie

  • 20 dni temu | ocena +0 / -1

   qwerty

   Najpierw sprawdź, dowiedz się więcej, a nie krytykujesz i obrażasz. Łatwo jest nic nie robić, siedzieć na 4 literach i pierdzieć w stołek, no i oczywiście prawić swoje "mądrości". P. Pachciarz bardzo dużo robi w kierunku zachowania takich miejsc, miejsc upamiętniających ludzi, którzy poświecili swoje życie, często będąc najpierw prześladowani. Powinniśmy o nich pamiętać, a dzięki takim pomnikom, pamięć o nich będzie trwała długo po naszej śmierci.

  • 20 dni temu | ocena +1 / -1

   Frek

   Pani Pachciarz nie ratuje zabytków tylko się nimi opiekuje, ale plująca ameba oczywiście czyta po swojemu. Kobieta ma wiele inicjatyw, cały czas szuka kolejnych miejsc, w których zasłużeni dla Ojczyzny działali. Sam kiwnąłem palcem czy tylko rzygasz jadem w necie?

  • 20 dni temu | ocena +1 / -1

   do co to jest po wodzie....

   Widać, że jesteś całkowicie nakręcony na prawienie swoich mądrości, uważasz, ze tylko ty masz racje, a jak ktoś ma inne zdani to obrażasz innych. Żal.

  • 20 dni temu | ocena +2 / -2

   do 123

   do 123, widać że prosty z ciebie człowiek, tak bardzo, że nawet nie potrafisz czytać tekstu ze zrozumieniem, nie zabieraj więc głosu na tematy których nie rozumiesz, które cię przerastają chłopczyku więc nie praw morałów, a jak już to kotu z Żoliborza albo jego panu, może zrozumieją twój bełkot

  • 20 dni temu | ocena +3 / -2

   123

   Co ty tu za jakieś swoje żale wylewasz. I od razu w politykę wchodzisz. Zabytki, pomniki, zawsze będą, niezależnie kto rządzi. Trzeba pamiętać o ludziach, którzy oddali życie, żebyś teraz mógł żyć. A jeśli ktoś dba o takie miejsca to co w tym złego.

 • 21 dni temu | ocena +9 / -1

  $$lawny Miro

  Drzazga zasłużony powiatowy oszust i wyłudzacz kasy za delegację to tylko w Jarocinie takich wyróżniają. Jacka Sz. nie zaprosili ? Może odczytałby swoją petycję ....?

  • 20 dni temu | ocena +1 / -0

   Glut

   Jacek Sz. za granicą się ukrywa bo tu już spalony. Czekamy co nakręci następczyni.

 • 21 dni temu | ocena +7 / -1

  Batoniki szmalcownika

  Wśród wyróznionych jest z pewnością wielu wspaniałych i zasługujących na to wyróznienie osób i szczerze Im gratuluję!!!!! Ale ogólnie to są jakieś jaja, radny powiatowy Mirosław Drzazga na scenie!!!??? Czy Sąd już wszystko wyjaśnił? Czy wyrok zapadł w sprawie karnej? jaki był? Czy lokalne media napisza jaki wyrok dostał radny powiatowy osoba publiczna której zadaniem jest działać (niestety) w interesie społecznym? Niektórzy nie mają wstydu za grosz. Pani staroscino Lidio Czechak, ta tak zwana "Gala" przygotowana została tak aby na scenie nie było nikogo kto ma inne zdanie niż jarocińscy pisowcy. Do prezydenta Dudy nie przekazała staroscina ksiązki pani Pachciarz o powstańcach Jaraczewa tylko machała pani przed nosem prezydenta i do kamer książką "Zaczeło się w Jarocinie" autora Andrzeja Gogulskiego, którego p. staroscina Czechak nie znosi z prywatnych chyba pobudek i zostawiła bez środków do życia bo tak kazał M. Drzazga, hahahahahaha, Ale Pan Andrzej Gogulski jest dla pani starościny Lidii Czechak wciąż miłosierny, ale nie zapomniał o poniżeniu i drukowaniu jego ksiązki na maszynach rolniczych. A za chwilę Redakcja zapewne wykasuje ten komentarz bo jest nie przychylny pisowcom, chociaż jest prawdziwy i nikogo nie obrażający. Pozdrawiam rozsądnie myślących

 • 21 dni temu | ocena +8 / -0

  Zoro 2

  Ten Pan Drzyzga Mirek jest po prostu bez wstydu. On zawsze miał tupet i po trupach do celu. Taki ma charakter. I tyle. Na tym zdjęciu widać jego fałsz i obłude , a ten śmiech ironiczny to już dopowiedzcie sami ludzie. Wstyd.

 • 21 dni temu | ocena +8 / -1

  Kpp

  Hejka, myślicie że Mirek też dostał paczkę z pcpru? I cZy ja już zjadł?

 • 21 dni temu | ocena +11 / -2

  Emeryt

  Drzazga zasłużony powiatowy oszust i wyludzacz kasy za delegację to tylko w Jarocinie takich wyrozniaja

 • 21 dni temu | ocena +3 / -1

  jarock zalogowany

  Gratulacje dla laureatów !

 • 21 dni temu | ocena +18 / -2

  "Gala"

  Wśród wyróznionych jest z pewnością wielu wspaniałych i zasługujących na to wyróznienie osób i szczerze Im gratuluję!!!!! Ale ogólnie to są jakieś jaja, radny powiatowy Mirosław Drzazga na scenie!!!??? Czy Sąd już wszystko wyjaśnił?Czy wyrok zapadł w sprawie karnej? jaki był? Czy lokalne media napisza jaki wyrok dostał radny powiatowy osoba publiczna której zadaniem jest działać (niestety) w interesie społecznym? Niektórzy nie mają wstydu za grosz. Pani staroscino Lidio Czechak, ta tak zwana "Gala" przygotowana została tak aby na scenie nie było nikogo kto ma inne zdanie niż jarocińscy pisowcy. Do prezydenta Dudy nie przekazała staroscina ksiązki pani Pachciarz o powstańcach Jaraczewa tylko machała pani przed nosem prezydenta i do kamer książką "Zaczeło się w Jarocinie" autora Andrzeja Gogulskiego, którego p. staroscina Czechak nie znosi z prywatnych chyba pobudek i zostawiła bez środków do życia bo tak kazał M. Drzazga, hahahahahaha, Ale Pan Andrzej Gogulski jest dla pani starościny Lidii Czechak wciąż miłosierny, ale nie zapomniał o poniżeniu i drukowaniu jego ksiązki na maszynach rolniczych. A za chwilę Redakcja zapewne wykasuje ten komentarz bo jest nie przychylny pisowcom, chociaż jest prawdziwy i nikogo nie obrażający. Pozdrawiam rozsądnie myślących

  • 21 dni temu | ocena +13 / -2

   Co za Gala ?

   Dobrze napisano wyżeju. Popieram Prawda .

  • 21 dni temu | ocena +21 / -0

   ZORO

   Tn Pan Dyzga Mirek jest po prostu bez wstydu. On zawsze miał tupet i po trupach do celu. Taki ma charakter . I tyle. Na tym zdjęciu widać jego fałsz i obłude , a ten śmiech ironiczny to już dopowiedzcie sami ludzie. Wstyd.

 • 21 dni temu | ocena +11 / -5

  Coś mi tu znowu śmierdzi za oknem.

  Czy skazany za i andrzejek z kanbudu dostali nagrodę za ROZWÓJ????

 • 21 dni temu | ocena +3 / -1

  Radny

  A tumasz b tysz jest nagrodzony