Patrycja Adamkiewicz srebrną medalistką Mistrzostw Europy w Taekwondo

Autor: | Zdjęcie: Screen z transmisji ME na profilu YouTube GBTaekwondo

Patrycja Adamkiewicz srebrną medalistką Mistrzostw Europy w Taekwondo - Zdjęcie główne

foto Screen z transmisji ME na profilu YouTube GBTaekwondo

Sport Pochodząca z Jarocina Patrycja Adamkiewicz zdobyła srebrny medal w rozgrywanych w angielskim Manchesterze Mistrzostwach Europy w Taekwondo seniorów.

Pierwsze dwie rundy

Jarocinianka startowała w kategorii do 57 kilogramów. W 1/16 finału Patrycja, rozstawiona z numerem trzecim, miała wolny los, dzięki czemu od razu przeszła do kolejnej rundy. Tam zmierzyła się z Francuzką Kaneylą Carabin, która pokonała 12:5. W ćwierćfinale reprezentantka AZS AWF Warszawa stanęła naprzeciw Greczynki Faidry Kalteki. Również z nią Adamkiewicz sobie poradziła, wygrywając 11:7.

Półfinał z legendą

Przyszedł czas na półfinał a w nim na Jarociniankę czekała Jade Jones. Brytyjka jest absolutną legendą kategorii do 57 kilogramów. Do jej sukcesów należą między innymi: dwa złote medale igrzysk olimpijskich, złoty medal mistrzostw świata, trzy złote medale Mistrzostw Europy (w tym z 2021 roku, tak więc broniła tytułu), złoty medal Igrzysk Europejskich oraz wiele wygranych turniejów Grand Prix. Wiadomo więc było, kto był faworytem tego startu. Patrycja sprawiła jednak bardzo dużą niespodziankę, pokonując Jones 27:25, choć przegrywała już 13:19. Radość, jaką okazywała Jarocinianka, była niesamowita.

Walka o złoto

Do finału po drugiej strony drabinki doszła także rozstawiona w turnieju z „jedynką” reprezentantka Turcji Hatice Kubra Ilgun. Turczynka w półfinale pokonała reprezentantkę Włoch Giadę Al Halwani aż 31:4. Według informacji, które udało nam się uzyskać, Patrycja niestety przegrała 10:15. I choć na pewno pozostaje niedosyt zarówno wśród kibiców, jak i u zawodniczki, to należy być z jej występu dumnym.

Poniżej możecie zobaczyć relację z trzech walk Patrycji Adamkiewicz.

Półfinał z Jade Jones od 1:25:51 do 1:40:08

Ćwierćfinał z Faidrą Kalteki od 31:15 do 40:21

Walka z 1/8 finału z Kaneylą Carabin od 1:30:44 do 1:40:01