Reklama

Eko-festyn jarocińskiej spółki ZGO - WCR [ZDJĘCIA]

Opublikowano: śr, 22 cze 2022 15:00
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Jarocińska spółka ZGO - WCR zorganizowała kolejny eko-festyn. Była świetna zabawa i mnóstwo nagród.

Reklama

„Ubierz się w kolorze zielonym, żółtym lub pomarańczowym i ekoświętuj razem ze wszystkimi. Czeka wiele atrakcji. Będzie też specjalna gwiazda!” - zachęcano do udziału w eko-święcie, które odbyło się na terenie przy jarocińskim lodowisku. 

Eko-festyn z wieloma atrakcjami przygotowanymi przez ZGO - WCR

W czasie festynu, w którym uczestniczyli uczniowie szkół z gmin należących do porozumienia międzygminnego w ramach Zakładu Gospodarki Odpadami - Wielkopolskie Centrum Recyklingu uczestnicy mieli do dyspozycji wiele atrakcji, między innymi:

  • kreatywną strefę eko-animacji dla dzieci,
  • pokaz pojazdów,
  • stoisko strażackie,
  • dmuchany zamek.
Jarocińska biblioteka zorganizowała warsztaty book foldingu - tworzenia nowych rzeczy z książek starych i zniszczonych. A OSP w Mieszkowie oraz straż pożarna działająca na terenie ZGO - WCR zaprezentowała pokaz sprzętu ratowniczego.

Można było też obejrzeć sprzęt, który wykorzystywany jest na co dzień w spółce ZGO - WCR.  

W czasie festynu zbierane były również stare telefony, za dostarczenie których organizatorzy wręczali nagrody.

Eko-festyn ZGO-WCR z gwiazdą kojarzoną z The Voice Kids

Gwiazdą imprezy była Carla Fernandes, nastolatka kojarzona jest z telewizyjnego programu The Voice Kids.

Na festynie pojawiło się także wielu ciekawych wystawców, między innymi Fundacja na Rzecz Odzysku Opakowań Aluminiowych Recal, Nadleśnictwo Jarocin, Elektrorecykling, PRT Radomsko oraz spółki: JTBS, ZGO-WCR, JAR, PWiK i ZGO-Nova.

Nasze placówki wśród nagrodzonych w czasie festynu ZGO-WCR

W trakcie festynu rozstrzygnięta została IV edycja konkursu „Region czysty na 6”.

W tegorocznej rywalizacji wzięło udział 108 placówek oświatowych z terenu 20 gmin należących do porozumienia przy ZGO. 

Łącznie zebrano blisko 38 ton odpadów. W pierwszym etapie - ponad 21 ton, w drugim - blisko 16 ton. Wśród oddanych odpadów znalazło się ponad 19 ton plastikowych nakrętek, prawie 17 ton baterii oraz ponad 1,3 ton aluminiowych puszek. W związku z tym na cel charytatywny przekazana zostanie kwota ponad 20 tysięcy złotych.

Najlepsze placówki w IV edycji konkursu „Region czysty na 6” otrzymały specjalne czeki na niemałe kwoty, które zasilą budżety szkół i przedszkoli.

Wśród nagrodzonych były miedzy innymi placówki z gminy Jarocin: Zespół Szkół nr 5 w Jarocinie, Publiczne Przedszkole w Mieszkowie, Zespół Szkół w Witaszycach oraz Niepubliczna Szkoła Podstawowa im T. Kościuszki w Jarocinie.  

Poza tym gmina Jarocin otrzymała nagrodę w wysokości 3 tys. zł za największą ilość zebranych wszystkich surowców w IV edycji konkursu „Region czysty na 6”.

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy