Trwa właśnie Triduum Paschalne, (z łac. triduum, „trzy dni”) – najważniejsze wydarzenie w roku liturgicznym rzymskich katolików oraz starokatolików, którego istotą jest celebracja misterium paschalnego: męki, śmierci i zmartwychwstania Chrystusa. Rozpoczęło się wczoraj, 14 kwietnia wieczorną Mszą w Wielki Czwartek (msza Wieczerzy Pańskiej), kończy zaś nieszporami Niedzieli Wielkanocnej 17 kwietnia.
O znaczeniu Grobu Pańskiego, Ciemnicy, historii "budowania" obydwu w kościołach katolickich na terenie całej Polski oraz szczególnej symbolice tegorocznych "dekoracji" w Sanktuarium Świętogórskiej Róży Duchownej w Głogówku, gmina Piaski (czyli Bazylice Świętogóskiej) opowiada superior ks. Marek Dudek COr. z Kongregacji Oratorium św. Filipa Neri w Gostyniu.
- Widzimy tutaj ruiny, tak jak widzimy to w mediach - podkreśla duchowny - Zburzone miasta, krajobraz... dramatyczny. (...) Ale pośród tych gruzów są też kwiaty, które symbolizują nadzieję.
O udziale sanktuarium w pomocy uchodźcom z Ukrainy można przeczytac równiez TUTAJ oraz w TYM artykule.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.