Reklama

Członkinie Kół Gospodyń Wiejskich z powiatu jarocińskiego spotkały się z parlamentarzystkami [ZDJĘCIA]

Opublikowano: śr, 18 sie 2021 14:02
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Członkinie Kół Gospodyń Wiejskich z powiatu jarocińskiego spotkały się z parlamentarzystkami. Mówiono o pieniądzach na działalność.

Wsparcie o którym mowa to nowy pomysł rządu, który ma pomóc wypromować szczepienia przeciwko COVID-19. Koła gospodyń wiejskich które zorganizują na przykład festyny w ramach Narodowego Programu Szczepień otrzymają spory zastrzyk gotówki.

Dofinansowanie Koła Gospodyń Wiejskich 2021 - dodatkowe wsparcie

Wnioski o dodatkowe wsparcie dla KGW przyjmują biura powiatowe Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa do 15 września. O pomoc finansową mogą starać się koła wpisane do Krajowego Rejestru Kół Gospodyń Wiejskich.

Wnioski i pozostałe wymagane dokumenty można złożyć osobiście, za pośrednictwem platformy ePUAP, lub przesłać pocztą. Więcej informacji można znaleźć na stronie ARiMR.

Dofinansowanie Koła Gospodyń Wiejskich 2021 - 4 elementy programu #Szczepimy Się z KGW

A mianowicie:
- festyn #Szczepimy się z KGW - Koła Gospodyń Wiejskich mogą otrzymać 8 tys. zł na pokrycie kosztów zorganizowania wydarzenia promującego szczepienia,

- premia za Szczepienia KGW - za każdą zaszczepioną osobę pierwszą dawką szczepionki koło uzyska 15 zł lub 30 zł (w zależności od wieku osoby zaszczepionej),

- konkurs KGW na Medal #SzczepimySię - atrakcyjne nagrody finansowe na tysiąc festynów w Polsce z największą liczbą osób zaszczepionych (do wygrania nawet 100 tys. zł),

- konkurs Najładniejsze Zdjęcie #SzczepimySię z KGW - Koła Gospodyń Wiejskich mogą w konkursie wygrać nawet 25 tys. zł.

Wydarzenia należy zorganizować do 30 września. Pula środków na dodatkowe wsparcie dla KGW jest ograniczona. W związku z tym, zaleca się wybrać odpowiednią formę złożenia wniosku, aby wniosek wpłynął do ARiMR jak najszybciej.

Dofinansowanie Koła Gospodyń Wiejskich 2021 - co dołączyć do wniosku?

Koła Gospodyń Wiejskich zainteresowane wsparciem muszą złożyć wniosek o pomoc finansową. Oprócz tego, do wniosku należy dołączyć:
- zaświadczenie dotyczące pomocy de minimis w rolnictwie lub rybołówstwie lub innych pomocy de minimis,
- wniosek o wpis do ewidencji producentów, w przypadku gdy koło gospodyń wiejskich nie posiada takiego wpisu.

Dofinansowanie Koła Gospodyń Wiejskich 2021 - co dołączyć do sprawozdania?

Dodatkowe wsparcie trafi do Kół Gospodyń Wiejskich, jeżeli po przeprowadzonym wydarzeniu w ciągu 30 dni od jego zakończenia zostanie złożone sprawozdanie do którego należy dołączyć:
- kopię umowy zawartej między KGW a punktem szczepień dotyczącej wydarzenia,
- materiały dokumentujące przeprowadzenie kampanii informacyjnej w mediach, lub za pośrednictwem ogłoszeń,
- materiały dokumentujące zrealizowane aktywności podczas wydarzenia.

Dofinansowanie Koła Gospodyń Wiejskich 2021 - spotkanie z posłankami

  • O nowych możliwościach pozyskania środków dla Kół Gospodyń Wiejskich z powiatu jarocińskiego rozmawiano na spotkaniu z europosłanką Andżeliką Możdżanowską oraz posłanką Katarzyną Sójką.
Oprócz członkiń KGW uczestniczyli w nim: wicestarosta Katarzyna Szymkowiak, członek zarządu powiatu Mariusz Stolecki oraz kierownik jarocińskiego KRUS-u Beata Walczak-Silińska.

Jak oceniacie pomoc finansową dla Kół Gospodyń Wiejskich - piszcie w komentarzach.

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.