Reklama lokalna
reklama

Był pijany i wezwał jarocińską policję do awantury, której nie było

Opublikowano:
Autor:

Był pijany i wezwał jarocińską policję do awantury, której nie było - Zdjęcie główne

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości25-letni mieszkaniec gminy Jarocin wezwał w sobotę policję do awantury, której nie było.
Reklama lokalna
reklama

Niektórzy często bezrefleksyjnie używają numerów alarmowych do błahych spraw, sprawienia komuś żartu. 

Blokując numer alarmowy uniemożliwiamy połączenie osobie potrzebującej pomocy  
 

Bezmyślność może doprowadzić do tego, iż służby nie będą mogły pomóc w danej chwili osobie naprawdę potrzebującej pomocy, dlatego policjanci przypominają i jednocześnie apelują, że z numerów alarmowych należy korzystać z rozwagą.
Policja i służby ratunkowe reagują na każdy sygnał dotyczący informacji, że czyjeś zdrowie lub życie jest zagrożone. Niestety nie brakuje ludzi, do których nic nie trafia i bezmyślnie wybierają numery alarmowe. Pod koniec marca informowaliśmy o 43-latku z gminy Jarocin, który w ciągu niespełna tygodnia trzy razy wezwał służby ratunkowe. 

reklama

Był pijany i wezwał jarocińską policję do awantury, której nie było 

Policja w Jarocinie poinformowała o kolejnym kompletnie nieodpowiedzialnym mężczyźnie.

 
 - W sobotę o godzinie 16.25 otrzymaliśmy wezwanie do awantury w Wilczyńcu. Ze zgłoszenia wynikało, że konieczna jest interwencja policji. Kiedy funkcjonariusze zajechali na miejsce okazało się, że nie ma żadnej awantury - mówi asp. sztab. Agnieszka Zaworska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Jarocinie.


 - Mężczyzna był pod wpływem alkoholu – dodaje policjantka.

 
Funkcjonariusze chcieli ukarać mężczyznę mandatem, ale odmówił jego przejęcia. 25-latek ze swojego nieodpowiedzialnego zachowania będzie się tłumaczył przed sądem. 

reklama

Przypominamy treść artykułu 66 kodeksu wykroczeń:
§ 1. Kto chcąc wywołać niepotrzebną czynność, fałszywą informacją lub w inny sposób wprowadza w błąd instytucję użyteczności publicznej albo organ ochrony bezpieczeństwa, porządku publicznego lub zdrowia,umyślnie, bez uzasadnionej przyczyny, blokuje telefo-niczny numer alarmowy, utrudniając prawidłowe funkcjonowanie centrum powiadamiania ratunkowego - podlega karze aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny do 1500 zł.
§ 2. Jeżeli wykroczenie spowodowało niepotrzebną czynność, można orzec nawiązkę do wy-sokości 1000 zł.
Nieuzasadnione wezwanie policji, pogotowia czy innych służb jest wykroczeniem. Oprócz konsekwencji prawnych i finansowych, pamiętajmy o tym, że blokując telefon alarmowy uniemożliwiamy połączenie osobie, która naprawdę może tej pomocy potrzebować. Zaangażowanie służb do fikcyjnego zgłoszenia powoduje, że w tym czasie nie mogą być w miejscu, gdzie taka pomoc jest konieczna.

reklama

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się. 

 

reklama
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama