Reklama

Burmistrz Jarocina informuje o dramatycznej sytuacji z dystrybucją rządowego węgla dla mieszkańców

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Burmistrz Jarocina informuje o dramatycznej sytuacji z dystrybucją rządowego węgla dla mieszkańców - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Burmistrza Jarocina zwołuje konferencję prasową. Tematem jest „dramatyczna sytuacja związana z dystrybucja rządowego węgla dla mieszkańców”. Włodarz gminy spotka się z dziennikarzami w poniedziałek na terenie jarocińskiego GS-u.

Reklama

Gmina Jarocin przystąpiła do programu sprzedaży węgla mieszkańcom po preferencyjnych cenach (zakup w terminie do 31.12.2022 r.).

Złożenie wniosku i pozytywna weryfikacja warunkiem zakupu tańszego opału

Do zakupu preferencyjnego w ilości 1,5 tony w okresie do 31 grudnia uprawniona jest osoba, która:

  • spełnia warunki uprawniające do dodatku węglowego, o którym mowa w art. 2 ust. 1 ustawy z dnia 5 sierpnia 2022 r. o dodatku węglowym (Dz. U. poz. 1692 i 1967),
  • nie nabyła (ani żaden członek jej gospodarstwa domowego, którego dotyczy wniosek) paliwa stałego na sezon grzewczy przypadający na lata 2022-2023, po cenie niższej niż 2.000 zł brutto za tonę w ilości co najmniej takiej jak określona w przepisach wydanych na podstawie art. 8 ust. 2, czyli dla wniosku dotyczącego zakupu do dnia 31.12.2022 r. - 1,5 tony.

Trzy rodzaje tańszego opału dla mieszkańców gminy Jarocin - cena to 1.970 zł/t

Cena węgla dla mieszkańców gminy Jarocin wynosi 1.970 zł za tonę (łącznie z transportem). 

Dla zakupu węgla w okresie od 1 stycznia 2023 roku konieczne będzie złożenie kolejnego wniosku - wówczas maksymalna ilość węgla będzie wynosiła kolejne 1,5 tony.

Mieszkańcy mogą kupić po preferencyjnych cenach następujący rodzaj opału:

  • orzech,
  • miał,
  • groszek.

Burmistrz Jarocina: „Dramatyczna sytuacja związana z dystrybucja rządowego węgla dla mieszkańców”

Okazuje się, że przepisy i teoria to jedno, a rzeczywistość sprzedaży węgla po preferencyjnych cenach, to drugie. Jarociński magistrat podaje następujące dane:

"Na dzień dzisiejszy pozytywnie rozpatrzono prawie 1.500 wniosków na ponad 2.100 ton węgla, z czego 1.050 osób dokonało już wpłat na konto gminy. Węgiel został wydany dla około 250 mieszkańcom, a około 800 cały czas oczekuje na dostawę opału. W poniedziałek odbieramy kolejne 100 ton, które pozwoli dostarczyć węgiel 70 osobom."

Władze gminy Jarocin zapewniają, że są przygotowane do dystrybucji opału dla wszystkich osób, które złożyły wnioski, pozytywnie przeszły weryfikacje i wpłaciły pieniądze na zakup węgla. Surowca jednak brakuje i nie ma czego dystrybuować.

W związku z tą sytuacją burmistrza Jarocina Adam Pawlicki zwołał konferencję prasową. Spotka się z dziennikarzami w poniedziałek - 12 grudnia, o godzinie 10.00 na terenie jarocińskiego GS-u.

Będziemy na bieżąco przekazywać informacje o tym, jak wygląda sprzedaż tańszego opału na terenie gminy Jarocin i co burmistrz przekazał mediom.  

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy