Reklama

Budowa osiedla mieszkań czynszowych w Potarzycy wchodzi w ostatni etap [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Budowa osiedla mieszkań czynszowych w Potarzycy wchodzi w ostatni etap.

Reklama

Jak idzie budowa nowego osiedla w Potarzycy? Ta sama architektura, co poprzednie

Do tej pory w gminie Jarocin powstało 366 mieszkań czynszowych budowanych przez Jarocińskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego. Osiedla usytuowane zostały w Siedleminie oraz w Jarocinie - przy ulicach Siedlemińskiej i Leszczyce.

Teraz gmina kontynuuje program budowy „czynszówek”. Tym razem w Potarzycy, gdzie powstanie 78 lokali w takiej samej architekturze, co poprzednie.

Do dyspozycji mieszkańców będą dwu- i trzypokojowe lokale, o powierzchni 35 lub 55 metry kwadratowe, wykończone „pod klucz”. Koszt realizacji inwestycji opiewa na blisko 12,7 mln zł.

Standard budowanych mieszkań:
- mieszkania 3-pokojowe (parter i I piętro) oraz 2-pokojowe (poddasze),
- ogrzewanie indywidualne: gazowe,
- wykończenie mieszkań: „pod klucz” (podłogi wyłożone panelami podłogowymi, płytkami, wyposażona w pełni łazienka, aneks kuchenny z kuchenką gazową, szafką ze zlewem, kocioł dwufunkcyjny),
- indywidualne umowy na media (prąd, gaz, woda),
- miejsca parkingowe: ogólnodostępny parking przy budynku,
- powierzchnia mieszkań: 55 m2 (parter i I piętro) oraz 35 m2 (poddasze).

Jak idzie budowa nowego osiedla w Potarzycy? Można jeszcze składać wnioski

Prezes JTBS-u przewiduje, że komisja przydzielająca mieszkania zacznie pracę w grudniu.

- Jakiś czas temu ogłosiliśmy nabór wniosków na Potarzycę. Jeśli tych wniosków będzie za mało albo ktoś nie będzie spełniał warunków, wtedy będziemy brali pod uwagę te złożone wcześniej - wyjaśnia Jerzy Wolski.

Spółka, mimo że ma do dyspozycji sporą ilość wniosków, zdecydowała się na dodatkowy nabór, ponieważ zasady projektu, z którego jest finansowane osiedle w Potarzycy wyznaczają określone warunki, które muszą spełniać przyszli lokatorzy.

Wnioski o przydział nowego mieszkania czynszowego w Potarzycy można składać do 15 grudnia. Formularz można pobrać TUTAJ i wypełniony złożyć w siedzibie Jarocińskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego.

Jak idzie budowa nowego osiedla w Potarzycy? Kolejne osiedla w Witaszycach i Mieszkowie

Koszt całej inwestycji to blisko 12,7 mln zł, z czego około 2,5 mln zł stanowi grant przyznany przez Bank Gospodarstwa Krajowego. Pozyskała go gmina Jarocin w ramach programu bezzwrotnego finansowego wsparcia budownictwa. Pozostałe środki na realizację zadania pochodzą z preferencyjnej pożyczki, udzielonej przez BGK.

Kolejne osiedla mieszkań czynszowych planowane są w Witaszycach - na 30 mieszkań i w Mieszkowie - na 20 do 25 mieszkań. W związku z przewidywanym wzrostem liczby rodzin z małymi dziećmi JTBS zamierza także przeprowadzić rozbudowę przedszkola w Mieszkowie, gdzie powstanie oddział żłobkowy.     

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy