reklama
reklama

Adam Pawlicki, kandydat do rady powiatu i zarazem burmistrz Jarocina przegrał proces w trybie wyborczym

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Zdjęcie poglądowe

Adam Pawlicki, kandydat do rady powiatu i zarazem burmistrz Jarocina przegrał proces w trybie wyborczym - Zdjęcie główne

Adam Pawlicki, kandydat do rady powiatu i zarazem burmistrz Jarocina przegrał proces w trybie wyborczym | foto Zdjęcie poglądowe

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Adam Pawlicki, kandydat do Rady Powiatu Jarocińskiego i obecnie urzędujący burmistrz Jarocina przegrał proces w trybie wyborczym. Pozwały go starosta Lidia Czechak oraz jej zastępczyni Katarzyna Szymkowiak.
reklama

W Sądzie Okręgowym w Kaliszu odbył się pierwszy proces w trybie wyborczym w tegorocznej kampanii na naszym terenie. 

Sąd w Kaliszu nakazał Adamowi Pawlickiemu publikację oświadczenia

Sprawa dotyczyła słów, które padły z ust kandydata do rady powiatu i zarazem burmistrza Jarocina na filmie, który ukazał się w mediach społecznościowych. Adam Pawlicki stwierdził tam między innymi:

- Na przedłużeniu ulicy Powstańców Wielkopolskich miał powstać łącznik drogi krajowej numer 12 z dawną „jedenastką”, ale niestety, muszę to powiedzieć wprost, złośliwie zarząd powiatu nie wydał nam decyzji ZRID-owiskiej na wykonanie tej drogi i budowa tej drogi przez powiat została zablokowana.

Za te słowa w trybie wyborczym kandydata do rady powiatu i zarazem burmistrza pozwały w imieniu zarządu powiatu starosta Lidia Czechak oraz jej zastępczyni Katarzyna Szymkowiak.

- Nie jest prawdą, że powiat zablokował tę inwestycję, burmistrz Jarocina sam się z niej wycofał. Pismem z 9 września 2021 r. cofnął wniosek o wydanie decyzji o zezwolenie na realizację tej inwestycji drogowej - stwierdza starosta Lidia Czechak

Sąd Okręgowy w Kaliszu uznał rację starosty i jej zastępczyni. Postanowieniem z dnia wczorajszego nakazał kandydatowi do Rady Powiatu Jarocińskiego i obecnie urzędującemu burmistrzowi Jarocina opublikowanie w mediach społecznościowych, na tym samym profilu, na którym ukazał się film o budowie łącznika, oświadczenie, w którym przyznaje, że informacje o tym, iż zarząd powiatu jarocińskiego doprowadził do wstrzymania inwestycji drogowej są nieprawdziwe. 

Zobowiązał też Adama Pawlickiego do tego, aby oświadczenie było opublikowane w mediach społecznościowych na tym samym profilu, na którym ukazał się film. 

- Być może rzeczywiście powiedziane zostało o jedno słowo za dużo, że zostało to zablokowane złośliwie - przyznaje Adam Pawlicki. 

Kandydat do rady powiatu i obecny burmistrz Jarocina miał 24 godziny na odwołanie od postanowienia sądu, ale tego nie zrobił.

To nie jedyny wyrok, który w ostatnim czasie zapadł na niekorzyść jarocińskiego samorządu. Na ostatnim posiedzeniu Rady Miejskiej w Jarocinie wiceburmistrz Robert Ziółkowski, wykonując wyrok sądu, przeprosił Jacka Kardacha, wiceprezesa Jarocińskiego Ruchu Samorządowego, za wyemitowanie w dniu 25 marca 2021 r. filmu "Cała prawda o budowie łącznika czterech miejscowości".

"Niniejszy fim zawiera nieprawdziwe informacje, że pan Jacek Kardach kieruje grupą opozycyjnych radnych oraz ma wpływ na ich działania, a także, że korzysta w sposób nieprzejrzysty z części gruntu, który należy do gminy Jarocin" - czytał treść przeprosin wiceburmistrz Ziółkowski.

Historia łącznika dróg krajowych nr 11 i 12

Przypomnijmy, że w 2015 r. burmistrz Jarocina Adam Pawlicki był inicjatorem budowy łącznika dróg krajowych nr 11 i 12. Popierali go wówczas radni Ziemi Jarocińskiej z powiatu i gminy. Głównym inwestorem miał jednak być powiat jarociński pod kierownictwem ówczesnego starosty a obecnego wiceburmistrza Jarocina - Bartosza Walczaka.

Uzasadniając przedsięwzięcie, argumentowano, że droga w dużym stopniu poprawi układ komunikacyjny Jarocina, wyprowadzi ruch tranzytowy z terenu zabudowanego i zmniejszy emisję hałasu oraz spalin do atmosfery w mieście.

Plan zakładał budowę niecałych 3 kilometrów drogi, dwóch wiaduktów nad liniami kolejowymi, ronda oraz ścieżki rowerowej. Początkowo koszt szacowany był na około 30 mln zł.

Projekt od samego początku budził wiele kontrowersji. Przede wszystkim ze względu na to, że miał przebiegać przez tereny leśne, a w jednym z wariantów przez szkółkę leśną. 

Na początku 2017 r. Rada Powiatu Jarocińskiego odwołała jednak ze stanowiska starostę Bartosza Walczaka. Jego miejsce zajął Teodor Grobelny. Tym samym stosunki miedzy gminą Jarocin a powiatem uległy zmianie i samorząd powiatowy wycofał się z budowy nowego łącznika. A sporządzona dokumentacja została przekazana gminie. 

Początkowo burmistrz Jarocina zdecydował, że sam zbuduje łącznik. Jednak ostatecznie się z tego wycofał i 9 września 2021 r. do Starostwa Powiatowego w Jarocinie trafiło pismo w sprawie wycofania wniosku o wydanie decyzji o zezwolenie na realizację tej inwestycji drogowej.     

 

CZYTAJ TAKŻE

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.

reklama
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama