Pchli Targ to wydarzenie stworzone przez grupę osób, która - poprzez organizację wyprzedaży - chce ożywić centrum miasta. Przy okazji pokazać, że w Jarocinie i okolicach mamy wspaniałych, zdolnych artystów i rękodzielników.
Zależy im, aby ludzie tworzący w zaciszach własnych domów, wyszli na światło dzienne ze swoją twórczością. Pchli Targ powstał z inicjatywy Uniwersytetu Kultury - serii różnorodnych mikroprojektów (od pikników, poprzez targowiska, do grup wsparcia i grup dyskusyjnych) angażujących mieszkańców na każdym etapie działania (pomysł, organizacja, ocena). Odbyło się już już kilka edycji wydarzenia.
Pchli Targ w trosce o Matkę Ziemię
Kiermasz trwa w godz. 11.00-15.00 na parkingu przed kinem "Echo" w Jarocinie. Latem te godziny są czesto wydłużane.
Na kupujących czeka zawsze wiele stoisk z pracami lokalnych twórców, rękodzielników, artystów oraz wyroby spożywcze od pszczelarzy, cukierników i serowarów.
Swoje stoisko (bezpłatnie) może tam otworzyć każdy, kto chce się podzielić z innymi swoim rękodziełem, twórczością czy zwyczajnie zrobić porządek w szafie, na półce z książkami, czy z innymi przedmiotami, które tylko zalegają w domu, a komuś innemu mogą się jeszcze przydać.
- Marzymy, by ludzie zamiast wyrzucać niepotrzebne rzeczy, sprzedawali je za niewielkie pieniądze. To wspaniały sposób, by dbać o Matkę Ziemię, a jednocześnie zarobić kilka złotych - piszą organizatorzy na stronie wydarzenia.
Nad wydarzeniem patronat honorowy objęła starosta jarocińska Lidia Czechak. Więcej o wydarzeniu, terminach i wystawcach można się dowiedzieć TUTAJ. W ramach Pchlich Targów organizowane są również kiermasze świąteczne.
Pchle Targi w Jarocinie. Kto może się wystawić?
Pchli Targ najczęściej jest organizowany przy ul. Gołębiej w Jarocinie, na parkingu PKO BP, przed kinem "Echo". Tradycyjnie każdy może wystawić się bez opłat, ale sam musi zorganizować miejsce do wyłożenia towaru. Wystawiać można to wszystko, co stało się niepotrzebne w domu lub już się znudziło. Być może ktoś dokładnie czegoś takiego szuka.Na Pchle Targi nie ma zapisów ani rezerwacji miejsc. Każdy, kto przyjdzie będzie mógł się wystawić. Zapewnione są krzesełka, ale reszta leży w gestii sprzedawców. Wydarzenie cieszy się sporym zainteresowaniem - zarówno ze strony sprzedających, jak i kupujących. Niektórzy wystawiają się regularnie. Wszelkie informacje można uzyskać u koordynującej to przedsięwzięcie Ewy Hejduk - tel. 608-299-749.
Ponieważ coraz więcej osób zaczęło zwracać uwagę na to, że w ofercie zamiast przedmiotów, którym można dać drugie życie, przeważają stoiska z rękodziełem zaczęto nazywać je Jarmarkiem Rękodzieła połączonym z Pchlim Targiem.
W ciągu roku odbywa się kilkanaście edycji tego kiermaszu, w tym również w wielkanocnej, festiwalowej i świętomarcińskiej odsłonie.
Kiedy jeszcze odbędą się Pchle Targi w 2024 roku?
- 20 października
- 11 listopada - jarmark świętomarciński
- 24 listopada
W maju podczas akcji zorganizowanej dla Saby ze schroniska w Radlinie udało się zebrać 1.540,60 zł. W czerwcu pomoc skierowana była do Michałka Jędrasiaka z Witaszyc.
Na kolejnych Pchlich Targach i Jarmarkach Rękodzieła, w tym również w czasie trzydniowej edycji festiwalowej, prowadzone były akcje charytatywne na rzecz podopiecznych schroniska. Pomóc można też będzie w najbliższą niedzielę (20 października). Na listopadowym Jarmarku Świętomarcińskim, który odbędzie się 11 listopada zbierane środki będą przeznaczone na leczenie i rehabilitację Zuzi Zenker.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.