reklama

W tym roku dłuższe wakacje. Nowy rok szkolny nie zacznie się 1 września

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: pixabay

W tym roku dłuższe wakacje. Nowy rok szkolny nie zacznie się 1 września - Zdjęcie główne

Tegoroczne wakacje potrwają od 24 czerwca aż do 3 września. | foto pixabay

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Polska i ŚwiatMinisterstwo Edukacji poinformowało, jak będzie wyglądał kalendarz roku szkolnego 2023/2024. Uczniowie oraz nauczyciele mogą być zadowoleni. Wakacje potrwają dłużej, a oni sami nie wrócą do szkół 1 września, tylko trochę później.
reklama

Ministerstwo Edukacji zdecydowało, że rok szkolny 2023/2024 rozpocznie się później. Po letnich wakacjach uczniowie wrócą do szkół nie 1 września w piątek, a 4 września, w poniedziałek. 

Tegoroczne wakacje dłuższe niż zwykle. Zobacz, z jakich bonusów mogą się już cieszyć uczniowie 

Jest to kolejny "bonus" dla uczniów, którzy kilka tygodni temu dowiedzieli się, że w tym roku wakacje zaczynają wcześniej, niż miało to miejsce w roku szkolnym 2021/2022. Świadectwa odbiorą bowiem nie 24, a 23 czerwca. Tym samym, licząc powrót 4 września, zyskają cztery dni dodatkowych wakacji.

A jak wyglądają kolejne przerwy w nauce? Z kalendarza roku szkolnego dowiadujemy się, że przerwa świąteczno-noworoczna będzie miała miejsce w dniach od 23 grudnia do 1 stycznia 2024. Ferie zimowe odbywać się będą w następującej kolejności:

reklama

  • 15–28 stycznia 2024: dolnośląskie, mazowieckie, opolskie i zachodniopomorskie;
  • 22 stycznia - 4 lutego 2024: podlaskie i warmińsko-mazurskie; 
  • 29 stycznia - 11 lutego 2024: lubelskie, łódzkie, podkarpackie, pomorskie i śląskie:
  • 12–25 lutego 2024 kujawsko-pomorskie, lubuskie, małopolskie, świętokrzyskie i wielkopolskie. 

Święta Wielkiej Nocy: 28 marca - 2 kwietnia 2024 r.
Zakończenie Roku Szkolnego Maturzystów: 26 kwietnia 2024 r.
Koniec roku szkolnego: 21 czerwca 2024 r. 
Wakacje: 22 czerwca - 31 sierpnia 2024 r.

Dni dyrektorskie. Zobacz, ile szefowie placówek mają ich do wykorzystania 

Jeżeli chodzi o dodatkowe dni wolne w kolejnym roku szkolnym, to kalendarz szkolny wygląda następująco. 

reklama

Dzień Edukacji Narodowej (popularnie: Dzień Nauczyciela), który obchodzony jest 14 października, przypada w sobotę. Przypomnijmy, Dzień Nauczyciela jest dniem wolnym od pracy, niewykluczone więc, że uczniowie do szkół nie pójdą dzień wcześniej, czyli 13 października lub po weekendzie, czyli w poniedziałek 15 października.
1 Listopada, czyli Dzień Wszystkich Świętych przypada w środę; 
1 Maja, czyli Święto Pracy, przypada również w środę, a 3 Maja - Święto Konstytucji w piątek (2 maja zazwyczaj jest również dniem wolnym);
Boże Ciało  - 30 maja, czwartek. 

Przypomnijmy, że każdy szef placówki szkolnej ma do swojej dyspozycji również pulę tzw. dni dyrektorskich. Jej liczba jest zależna od rodzaju placówki. I tak, dla szkół podstawowych jest to 8 dni w trakcie roku szkolnego. Dyrektorzy liceów ogólnokształcących i techników mają już do dyspozycji 10 dni. W szkołach branżowych, policealnych i centrach kształcenia zawodowego do wykorzystania jest 6 dni dyrektorskich, a w szkołach specjalnych przysposabiających do pracy, pula ta wynosi 4 dni. Zgodnie z przepisami, dyrektor musi ogłosić listę tzw. dni dyrektorskich do 30 września.

reklama

ZOBACZ TEŻ

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.

reklama
reklama
Artykuł pochodzi z portalu krotoszynska.pl. Kliknij tutaj, aby tam przejść.
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama