Reklama

Sztuka na ekranie, trzy koncerty i piknik. Propozycje dla seniorów na najbliższe dni

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Lidia Sokowicz

Sztuka na ekranie, trzy koncerty i piknik. Propozycje dla seniorów na najbliższe dni - Zdjęcie główne

W najbliższą sobotę w Jarocińskim Ośrodku Kultury 5-lecie działalności obchodzić będzie Klub Społeczny "Jarocino", w ramach którego działa również chór noszący tę samą nazwę | foto Lidia Sokowicz

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Kultura Spotkania ze sztuką na ekranie, koncert jubileuszowy "Jarocino", dwa spotkania w JOK-u z polskimi przebojami to propozycje dla seniorów na najbliższe dni. Wstęp na wszystkie te wydarzenia jest bezpłatny. Można też zapisać się na piknik, który zaplanowano na początek października.

Reklama

"Poznańska 1" to projekt skierowany do osób 60+, który jest realizowany przez Stowarzyszenie Jarocin XXI we współpracy z Jarocińskim Uniwersytetem Trzeciego Wieku. Od kilku miesięcy seniorzy zapraszani są na pokazy kinowe, a teraz będą mieli okazję dowiedziedzieć się czegoś o sztuce. Przez 4 miesiące zaplanowano 4 wystawy i 4 spotkania z malarzami. Na początek, w czwartek (15 września)  wieczór poświęcony Fridzie Kahlo, której wizerunek stał się kultowym. Artystka stawiała czoło życiu naznaczonemu cierpieniem z determinacją i zachłannością, jednak to tylko jeden z elementów składających się na jej fenomen. Sztuka Fridy Kahlo łączy ból i siłę, cierpienie i miłość. Asia Argento jako narratorka filmu dokumentalnego "Frida: Viva la vida" wprowadza widza w świat Fridy złożony z listów, pamiętników i prywatnych wyznań. To podzielona na sześć etapów podróż do serca Meksyku, wypełniona wywiadami, dokumentami, rekonstrukcjami i niezwykłymi obrazami Kahlo. 

W kolejnych miesiącach:

 • Hitler kontra Picasso i reszta
 • Munch: Miłość, Wampiry i Duchy
 • Modigliani. Porter otarty z Legendy
Dla widzów 60+ wstęp na spotkania ze sztuką na ekranie jest wolny, a dla pozostałych osób bilet kosztuje 15 zł. 

 

Projekt Poznańska 1 jest współfinansowany ze środków otrzymanych w ramach rządowego programu wieloletniego na rzecz Osób Starszych „Aktywni+” na lata 2021–2025, Edycja 2022. Projekt Poznańska 1 został dofinansowany ze środków gminy Jarocin.

Seniorzy zapraszają na wspólne śpiewanie

Jarociński Ośrodek Kultury w najbliższy weekend będzie rozbrzmiewać muzyką. W sobotę (17 września) swoje pięciolecie świętować będzie Klub Społeczny "Jarocino", działający w Jarocinie, na Ługach. Spotkania odbywają się w każdą środę w świetlicy przy ul. Wiślanej (obok komendy Państwowej Straży Pożarnej). Urodzinowy koncert rozpocznie się o godz. 10.00. Będzie okazja do wspólnej zabawy oraz urodzinowy tort. W ramach klubu powstał zespół pod tą nazwą. Od niedawna doskonalą swoje umiejętności pod okiem Kaspra Ekerta, dyrygenta Chóru Mieszanego im. K. T. Barwickiego w Jarocinie. W czerwcu na III Festiwalu Piosenki Biesiadnej i Ludowej grupa po raz pierwszy wystąpiła w jednolitych strojach. 

 

Również w sobotę, tyle że o godz. 16.00, rozpocznie się wydarzenie pod hasłem "Co śpiewa wiatr" organizowane przez Stowarzyszenie "Zawsze Młodzi" we współpracy z Biblioteką Publiczną Miasta i Gminy Jarocin. Koncerty solistów - amatorów będą trwały aż dwa dni. Na pierwszym, sobotnim koncercie można będzie posłuchać piosenek Jerzego Połomskiego, który dzień później będzie obchodził swoje 89. urodziny. 

- Chcieliśmy zaprosić go na nasz koncert, ale z uwagi na jego stan zdrowia nie jest to możliwe. Wyślemy mu za to laurkę z życzeniami - wyjaśnia Halina Kaczor, prezeska stowarzyszenia, które prowadzi zespół "Zawsze Młodzi".   

Część z osób, które wystąpią w sobotę i niedzielę to właśnie członkowie zespołu, którego dyrygentem jest Zbigniew Obara, emerytowany dyrektor Szkoły Muzycznej w Jarocinie i nauczyciel Społecznego Ogniska Muzycznego. Pojawią się jednak również osoby spoza tego środowiska m.in. Andrzej Musiałek - dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Jaraczewie i dyrygent "Złotej Jesieni" czy Stefan Zasadzki, który przygrywa zespołowi śpiewaczemu "Dąbrowianki".  W sobotę ma być "Spokojnie, elegancko, romantycznie", a w niedzielę "Wesoło, różnorodnie, tanecznie". Drugiego dnia można będzie posłuchać przebojów z repertuaru różnych piosenkarzy polskich. Ten koncert również rozpocznie się o godz. 16.00 w Jarocińskim Ośrodku Kultury. Wstęp wolny.

Podczas obu koncertów wystąpią:

 • Alina Augustyniak
 • Kazimierz Błaszczyk
 • Bronisław Handke
 • Sylwia Jasińska
 • Sylwester Jerzyk
 • Halina Kaczor
 • Genowefa Kałużna
 • Edmund Kowalczyk
 • Andrzej Link
 • Andrzej Musiałek
 • Agnieszka Nawrocka
 • Maria Paszek
 • Dariusz Rupociński
 • Zygmunt Sarbinowski
 • Wojciech Walczak
 • Maria Wiśniewska
 • Stefan Zasadzki

 i na wernisaż oraz piknik...

Dla seniorów są również nieco inne propozycje. Jarociński Uniwersytet Trzeciego Wieku zaprasza na wernisaż, podczas którego można będzie zobaczyć prace powstałe w czasie letniego pleneru zorganizowanego dla sekcji plastycznej. Zostanie on połączony z Narodowym Czytaniem. Impreza odbędzie się w piątek 23 września w Muzeum im. Adama Mickiewicza w Śmiełowie. Początek o godz. 16.30. 

Z kolei koło nr 2 Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Jarocinie organizuje w sobotę 1 października piknik na działkach przy ul. Poznańskiej (za mostem). Początek zabawy o godz. 16.00. Koszt udziału 30 zł od osoby. Zapisy pod nr 661/362-436 lub 518/939-325.  

 

 

ZOBACZ RÓWNIEŻ:

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy