Reklama

Dąbrowianki odnoszą sukcesy i promują Ziemię Jarocińską

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: fot. Organizatorzy

Dąbrowianki odnoszą sukcesy i promują Ziemię Jarocińską - Zdjęcie główne

Dąbrowianki odnoszą sukcesy i promują Ziemię Jarocińską | foto fot. Organizatorzy

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Dąbrowianki odnoszą sukcesy i promują Ziemię Jarocińską. Zdobywają nagrody śpiewająco w zespole i indywidualnie.

Reklama

Zespół „Dąbrowianki” powstał w 1993 r. w Dąbrowie. Popularyzuje kulturę ludową oraz próbuje ocalić to, co jeszcze jest niezapomniane w śpiewie ludowym najbliższej okolicy. Stara się przekazywać folklor zgodnie z tradycją ludową, aby nie uronić autentyczności, prawdziwości, która jest bardzo ważna.

W 2007 r. zespół został zarejestrowany w Centrum Kultury i Sztuki w Kaliszu. Od tego czasu występuje na licznych estradach, uroczystościach. Bierze udział w konkursach, przeglądach, biesiadach. Dwukrotnie wystąpił na Ogólnopolskim Festiwalu Kapel i Śpiewaków Ludowych w Kazimierzu nad Wisłą. W 2019 r. solistka Krystyna Melczak na tymże festiwalu zdobyła III nagrodę.

Dąbrowianki promują Ziemię Jarocińską. W swoim dorobku mają wiele osiągnięć

Dąbrowianki śpiewają pieśni ludowe, religijne, kolędy, występują na wieczerzach wigilijnych, konkursach, festiwalach, dożynkach oraz uroczystościach lokalnych. W swoim dorobku mają wiele osiągnięć. Najważniejsze to: czterokrotnie zdobyły I nagrodę na Biesiadach Ziemi Kaliskiej w Brzezinach, dwukrotnie II nagrodę na Wojewódzkich Przeglądach w Nowym Tomyślu i Szreniawie.

Dąbrowianki zorganizowały zajęcia śpiewacze dla dzieci Szkoły Podstawowej w Roszkowie. Ponadto pomagają w corocznym organizowaniu: Dnia Kobiet, Dnia Seniora, Dnia Dziecka, dożynek, wigilijnego spotkania opłatkowego dla mieszkańców.

Zespół wraz ze „Stowarzyszeniem Gościnna Dąbrowa” organizuje dla dzieci i młodzieży konkursy „Mam talent” (śpiew, taniec, rysunek, recytacja). Członkowie zespołu zaangażowali się także w organizację 80-lecia Dąbrowy.

Zespół za swoje osiągnięcia został uhonorowany przez marszałka Krzyżem Zasług dla Województwa Wielkopolskiego.

Jak podkreślają sami członkowie grupy - „celem działalności zespołu jest promowanie Ziemi Jarocińskiej w różnych regionach kraju, podtrzymywanie tradycji i pokazywanie naszych korzeni oraz gwary”.

- Dzięki dużemu zaangażowaniu i systematycznej pracy kultura ludowa oraz pieśni naszego regionu są nadal „żywe” i przekazywane młodym pokoleniom - uważają.

Dąbrowianki promują Ziemię Jarocińską i cały czas odnoszą sukcesy

W ostatnim czasie Dąbrowianki otrzymał tytuł laureata w kategorii grup śpiewaczych na I Przeglądzie Folkloru i Twórczości Ziemi Szamotulskiej „Jakżem jechoł do Szamotuł”, który odbył się w między 18 a 19 września. A Krystyna Melczak zdobyła II nagrodę w kategorii soliści.

Warto wspomnieć, że to nie jedyny sukces. Na początku września zespół otrzymał nagrodę na Festiwalu Muzyki Tradycyjnej „Melodie stamtąd”, który odbył się w Kaliszu.

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy