reklama

Rok Romantyzmu w Muzeum w Śmiełowie trwa. Kolejne ciekawe wydarzenia już w ten weekend

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Rok Romantyzmu w Muzeum w Śmiełowie trwa. Kolejne ciekawe wydarzenia już w ten weekend - Zdjęcie główne
reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

KulturaKolejne wyjątkowe wydarzenia w muzeum w Śmiełowie. Tym razem, z okazji Roku Romantyzmu, będzie można wysłuchać Mickiewiczowskich baśni w ciekawej oprawie.
reklama

Rok Romantyzmu w Muzeum Adama Mickiewicza w Śmiełowie trwa. Do tej pory można było uczestniczyć w ciekawych wydarzeniach jak koncerty, wykłady czy nawet pokaz mody, ale to jeszcze nie koniec. Muzeum w Śmiełowie przygotowało coś dla fanów baśni i ballad.

 

Rok Romantyzmu w Muzeum w Śmiełowie

Wszystkie wydarzenia mają charakter otwarty i bezpłatny.

17. lipca (niedziela) godz. 17:00

To lubię! Baśnie Mickiewiczowskiego świata dla młodszych i starszych

Katarzyna Jackowska-Enemuo; muzyka instrumentalna i śpiew alikwotowy: Bart Pałyga

reklama

 

W epoce Adama Mickiewicza opowiadało się wiele, była to czynność naturalna – o szarej godzinie znajome kształty, obejścia i okolice stawały się tajemnicze; jak mówi ballada – „w chrustach coś huczy i ksyka”. Wysłuchamy historii wyrastających z krajobrazu, zasilanych romantyczną intuicją i wyobraźnią, strasznych i zabawnych, dziejących się zawsze gdzieś tu, na wyciągnięcie ręki.

 

Godz. 18:00/ Koncert i opowieści

Kurhanek Maryli

Śpiew, słowo: Małgorzata Litwinowicz, Katarzyna Jackowska-Enemuo, Monika Petryczenko; muzyka instrumentalna i śpiew alikwotowy: Bart Pałyga

reklama

 

Ballady Mickiewicza to poruszające wyobraźnię mroczne i melancholijne historie, jedne z najwspanialszych w całej polskiej kulturze baśni romantycznych, ubranych w formę ballady. Wykonawcy będą poszukiwać w Śmiełowie dziewczyny przemienionej w rybkę, zbójcy, co doznał litości i trwogi, pani, co zabiła pana i kwiatów białych, które lud nazywa cary. Nie zabraknie śpiewu, melorecytacji, lamentu i tańca, a wszystkiemu towarzyszyć będzie przekonanie, że mówienie poezji jest czynnością całkowitą, obejmującą słowo, gest, głos, rytm i całą duszę nawet.

 

 

ZOBACZ TEŻ

reklama

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.

reklama
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama