Mistrza I ligi rugby wybrała moneta. Kibice są w szoku

Sport W sobotę 18 czerwca na boisku przy ul. Maratońskiej w Jarocinie odbył się finał I ligi rugby. Sparta Jarocin zmierzyła się z Rugby Białystok.

W sobotę 18 czerwca na boisku przy ul. Maratońskiej w Jarocinie odbył się finał I ligi rugby. Sparta Jarocin zmierzyła się z Rugby Białystok. Wszyscy po tym meczu oczekiwali wielkich emocji, zwłaszcza po wcześniejszych zgrzytach między zespołami. Jednak nikt nie spodziewał się takiego finału spotkania.

Zawodnik Rugby Białystok zawieszony

Zawodnik z Podlasia został zawieszony po niesportowym zachowaniu podczas meczu z Jarociniakami, który miał miejsce w kwietniu. Rugby Białystok złożyło jednak odwołanie i kara została cofnięta ze względu na przekroczenie terminu podjęcia decyzji przez Komisję Gier i Dyscypliny Polskiego Związku Rugby. Zawodnik z Białegostoku ostatecznie nie otrzymał kary i zagrał w finałowym meczu w Jarocinie. O sprawie pisaliśmy TUTAJ.

Finał I ligi rugby w Jarocinie

Atmosfera na meczu była bardzo gorąca, nie tylko ze względu na bardzo wysoką temperaturę. Każda z drużyn chciała wygrać, bo gra toczyła się o tytuł Mistrza I ligi.

Pierwsze punkty w spotkaniu odnotowano dopiero pod koniec pierwszej połowy – Kacper Włodarek kopał na słupy, po tym, gdy zawodnik Białegostoku przytrzymał piłkę na ziemi.

Pierwsze przyłożenie w meczu wykonał Jacek Idzikowski, meldując się na polu punktowym przeciwników. Kolejne przyłożenie zdobył Maciej Brodzik, a Kacper Włodarek wykonał celne podwyższenie. Dla Białegostoku punktu zdobyli Aliaksandr Yakutovich (dwa przyłożenia) i Piotr Wawrzyńczak (podwyższenie i karny). Mecz zakończył się wynikiem 15:15.

Moneta wybrała mistrza I ligi rugby

Mimo, że spotkanie zakończyło się remisem, ku wielkiemu zaskoczeniu zawodników i kibiców, nie odbyła się dogrywka. Jak tłumaczył sędzia Dariusz Reks, dogrywka nie jest uwzględniona w regulaminie. A, że obie drużyny miały tyle samo punktów, nie było żadnych wykluczeń i nie rywalizowały ze sobą w poprzednim sezonie (Sparta grała wtedy w ekstralidze), jedynym wyjściem z sytuacji był rzut monetą, który wygrała drużyna z Jarocina, zostając mistrzem I ligi.

- Obie drużyny chciały grać dogrywkę, sędzia powołując się na regulamin zarządził rzut monetą, co nie satysfakcjonuje nikogo. Sparta Jarocin bez porażki w całym sezonie została mistrzem ligi. Gratulujemy klubowi z Białegostoku dobrej postawy w meczu – tłumaczyła Sparta na swoim profilu na FB.

Baraż w Poznaniu

- Cieszymy się ze zwycięstwa w lidze, które jest absolutnie zasłużone. Cały sezon bez porażki to imponujące osiągniecie i za to należą się ogromne gratulacje dla drużyny. Finał nie układał się po naszej myśli, ale taki jest sport i najważniejsze, że mimo trudnych warunków potrafiliśmy wyjść obronną ręką i wyciągnąć wynik w końcówce spotkania – mówi trener i zawodnik Sparty Bartosz Włodarek.

Teraz Spartanie mają przed sobą baraż z Posnanią Rugby Club, od wyniku którego zależy czy wejdą do ekstraligi. Spotkanie zaplanowano na pierwszy weekend lipca na stadionie przy ul. Słowiańskiej 78 w Poznaniu.

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.