Wczoraj odbyły się tegoroczne Jarocińskie Rytmy Młodych. W nowym amfiteatrze wystąpiła piątka finalistów, spośród której jury w składzie Darek Malejonek, Daria Zawiałow, Tomasz Jankowski, Sebastian Pluta i Marek Bąkiewicz, wybrało zwycięzcę.
Co to Jarocińskie Rytmy Młodych?
Jarocińskie Rytmy Młodych to konkurs muzyczny, który ma promować zespoły rozpoczynające swoją karierę. Była to najważniejsza część festiwalu w latach 80. i 90. Dzięki niej wielu młodych muzyków miało szansę na debiut przed wielotysięczną publicznością, niektórzy z nich osiągnęli potem spektakularny sukces, np. TSA, Hey czy Dżem. Obecnie laureaci przeglądu mają możliwość wystąpienia na dużej scenie podczas festiwalu oraz otrzymują nagrody finansowe.
Bardzo się cieszę, że mogę być częścią Rytmów Młodych, które są dla mnie rdzeniem tego festiwalu, że mogę swoim doświadczeniem wspierać młodych. Mam nadzieję, że w przyszłości jeszcze bardziej będzie podkreślona rola tego wydarzenia. Konkursów w całym kraju jest sporo, ale marka jarocińskiego festiwalu sprawia, że ten jest jednak czymś niezwykłym. Nawet Pol’and’Rock nie ma takiej atmosfery, historii, tego wszystkiego, co tu się stało. Ile tutaj narodziło się legend, pięknej muzyki, przyjaźni... - powiedział nam Darek Malejonek, przewodniczący konkursowego jury.
W ramach tegorocznej edycji konkursu zgłosiło się 175 zespołów. Jury wytypowało spośród nadesłanych zgłoszeń 30 kapel. Z nich internauci wybrali 5 finalistów. W końcu wczoraj, po koncertach każdego z zespołów, sędziowie wyłonili zwycięzcę przeglądu. Jury obradowało w niecodziennej scenerii - ruinach kościoła św. Ducha w Jarocinie, który przeszedł poważną rewitalizację w ostatnim czasie.
Kto wygrał Jarocińskie Rytmy Młodych 2021?
W finałowym konkursie brały udział kapele z różnych zakątków Polski oraz grające różną muzykę, przede wszystkim odmiany rocka. Były to: The Poks z Krakowa, Pink Roses z Ostródy, Ikarus Feel z Lublina, Transgresja z Dąbrowy Górniczej oraz Heima z Łodzi. Największy entuzjazm publiczności wzbudził zdecydowanie zespół Transgresja. Muzycy pomalowani farbami fluorescencyjnymi, grający alternatywnego rocka z domieszką elektroniki, doczekali się pogo pod sceną oraz głośnego wołania o bis. Po koncercie ustawiła się długa kolejka do zespołu, by zrobić sobie z nim zdjęcia.Gdy zakończyły się już występy kapel odbył się koncert punkowej grupy Acapulco, laureata jarocińskiego konkursu z 86 r., który przeniósł publiczność w klimat minionych festiwali.
Po obradach jury, w ruinach kościoła św. Ducha, Darek Malejonek, odczytał oczekiwany werdykt. Pierwsze miejsce na Jarocińskich Rytmach Młodych zajął Ikarus Feel, otrzymując nagrodę w wysokości 10 tys. zł. Drugie miejsce i czek o wartości 5 tys. zł zdobył zespół Transgresja. Mateusz Kołodziejczyk „Komin”, członek Transgresji został wyróżniony również jako najlepszy gitarzysta przeglądu i otrzymał nową gitarę. Na koniec, niespodziewanie burmistrz Jarocina Adam Pawlicki, wyróżnił zespół The Poks, zapewniając mu środki do nagrania piosenki w studiu. „Bardzo fajnie grali. Na pewno zrobią karierę” - powiedział burmistrz.
Ostatnią atrakcją wieczoru był koncert Darka Malejonka i jego gości, zatytułowany „A tribute to the Jarocin ’80 s. Podczas występu na scenie obok Maleo pojawili się m.in. Tomasz Budzyński, Renata Przemyk, Ania Rusowicz i Robert Cichy. Wykonali oni utwory kultowych wykonawców, np. „Po nic”, „Niezwyciężony”, „Mam plan” czy „Babę zesłał Bóg”, w nowych wersjach.
Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.