Przypominamy tekst o TSA, który ukazał się przed jubileuszowym występem grupy na Jarocin Festiwal 2021.
W 1981 r. zespół wziął udział w II Ogólnopolskim Przeglądzie Muzyki Młodej Generacji, zdobywając na nim Nagrodę Publiczności - Złotego Kameleona. Przyszły wokalista zespołu - Marek Piekarczyk - występował wówczas w tym samym miejscu z zespołem Sektor A. Wkrótce potem dołączył do składu TSA.
Od tego wszystko się zaczęło. Daliśmy koncert, który spotkał się z entuzjastyczną reakcją publiczności. Jarocin to tak naprawdę miejsce narodzin zespołu TSA, bo tam właśnie doszło do spotkania i nawiązania współpracy z Markiem Piekarczykiem oraz managerem Jackiem Rzehakiem. To spowodowało, że mogliśmy zacząć grać koncerty w całej Polsce i zarejestrować pierwsze profesjonalne nagrania - mówi gitarzysta zespołu Stefan Machel.
Grupa TSA należy do pionierów muzyki heavy metalowej w Polsce. Przez lata zespół pracował nad swoim indywidualnym, prekursorskim stylem, wzorując się na takich legendach muzycznych z zagranicy jak: AC/DC albo wczesny Led Zeppelin. Zespół powstał w 1979 r. w Opolu z inicjatywy gitarzysty Andrzeja Nowaka i basisty Tomasza „Whatfora” Zatwarnickiego. Zadebiutowali w 1981 r. singlem “Mass Media/Wpadka”, a pierwszy album studyjny pod tytułem TSA ukazał się w 1983 r.
Jarocin to była „Bomba Muzyki Rockowej”. Wszyscy żyli muzyką, a nurty muzyczne nie tylko mieszały się na ulicy, a też na scenie. Nie było takiego drugiego miejsca na świecie. W mieście panowała niesamowita subkultura, w której dominowała młodzież jarocińska, która tysiącami przewalała się ulicami. Miasto żyło nocą i dniem, a my jako TSA pierwsi przełamaliśmy bariery i skruszyliśmy lody, jakie dominowały wtedy w muzyce rockowej. Nasze obcięte jeansy i gołe torsy i pot, który wylewał się litrami z naszych ciał na scenie, rozwaliły cały Jarocin. I tak się zaczęła nasza kariera! - wspomina Andrzej Nowak.
Podczas tegorocznego Jarocin Festiwalu, który będzie się odbywał w dniach 16-18 lipca, grupa sięgnie po swój szeroki repertuar, przywołując tym samym wspomnienia znakomitych koncertów sprzed kilku dekad. TSA wystąpi w składzie: Marek Piekarczyk (wokal), Andrzej Nowak (gitara), Stefan Machel (gitara), Paweł Maciwoda (bas) i Zbyszek Kraszewski (perkusja).
Więcej szczegółów na www.jarocinfestiwal.pl oraz www.goodtaste.pl.
Wydarzeniem specjalnym na Jarocin Festiwalu 2021 będzie również koncert zespołu Armia z okazji 30-lecia wydania albumu “Legenda”. O pozostałych wydarzeniach Jarocin Festiwalu 2021 przeczytasz [TUTAJ]
Jutro o godz. 23.59 upływa termin zgłoszeń do Jarocińskich Rytmów Młodych 2021. Na zwycięzców czeka 10 tysięcy złotych i występ na głównej scenie festiwalowej. Zgłoszenia do konkursu przyjmowane są za pośrednictwem platformy internetowej: rytmy.spicherzpolskiegorocka.pl. Jarocińskie Rytmy Młodych 2021 organizowane są przez Bibliotekę Publiczną Miasta i Gminy Jarocin we współpracy ze Spichlerzem Polskiego Rocka oraz firmą Good Taste Production, producentem Jarocin Festiwal 2021. Przedsięwzięcie finansuje gmina Jarocin.
Sprzedaż biletów jednodniowych (119 zł) oraz 3-dniowych karnetów (169 zł) trwa na Eventim.pl, eBilet.pl, Biletomat.pl oraz Ticketmaster.pl. Dzieci do lat 9 uczestniczą w wydarzeniu bezpłatnie. Wiek musi zostać potwierdzony dokumentem tożsamości dziecka przy wejściu na teren imprezy. Zakup biletów poza autoryzowanymi punktami sprzedaży (Facebook, aukcje internetowe itp.) stwarza ryzyko zakupu biletów nieoryginalnych lub nieważnych, które uniemożliwią wejście na koncert. Regulamin imprezy dostępny na: www.goodtaste.pl/regulamin.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.