Reklama

II Integracyjny Festiwal Plakatu Filmowego. Wystawa w Spichlerzu Polskiego Rocka w Jarocinie [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Kultura Już po raz drugi Środowiskowy Dom Samopomocy w Jarocinie zorganizował Integracyjny Festiwal Plakatu Filmowego ,,Camera Hity 2022”. Efekty można zobaczyć w Spichlerzu Polskiego Rocka.

Reklama

Przed pandemią Środowiskowy Dom Samopomocy w Jarocinie organizował festiwal filmowy "Camera Hity", ale z powodu ograniczeń nie było możliwe realizowanie nagrań w większych grupach. Stąd w zeszłym roku zrodził się pomysł na wykonanie nowych wersji plakatów do dobrze znanych hitów kinowych. Uczestnicy zajęć wcielili się w role postaci z filmów, baśni czy programów telewizyjnych. Było to możliwe do zrealizowania w małych grupach terapeutycznych. Najpierw trzeba było znaleźć pomysł, później wykonać kostiumy, a na koniec wykonane fotografie przerobić na plakaty w pracowniach komputerowych.

Uczniowie z Witaszyc odpowiedzieli na zaproszenie ŚDS-u jako jedyni

Zaproszenie do udziału zostało wysłane nie tylko do ośrodków wsparcia, ale również do szkół. W tym roku na zaproszenie odpowiedzieli uczniowie Zespołu Szkół w Witaszycach. W drugiej edycji oprócz nich wzięły udział:  Środowiskowe Domy Samopomocy z Czermina, Pleszewa, Dobieszczyzny, Gostynia, Krotoszyna, Powiatowy Ośrodek Wsparcia z Goli, Warsztaty Terapii Zajęciowej ,,Tęcza” z Ostrowa Wlkp. i Jarocina oraz gospodarze - ŚDS Jarocin.

Jak podkreśla kierownik Alicja Ostojska efekt pracy z aparatami fotograficznymi i komputerami, podobnie jak przed rokiem, okazały się znowu wspaniałe. Uczestnicy zaskoczyli swoją pomysłowościa. Plakaty zostały umieszczone na stronie internetowej, a wszystkie placówki mogły zagłosować na wybrane plakaty z zeszłorocznej i tegorocznej edycji. W ten sposób wyłoniono Laureatów Publiczności. Przyznano trzy miejsca, w tym pierwsze ex equo. Wyróżnienie otrzymali również uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Witaszycach. 

Środowiskowy Dom Samopomocy w Jarocinie pokazał plakaty z dwóch edycji

W zeszłym roku nie było możliwe zorganizowanie wystawy. W tym roku plakaty wykonane w pierwszej i drugiej edycji festiwalu zostały wystawione w Spichlerzu Polskiego Rocka w Jarocinie. Wernisaż, na którym wręczono nagrody, odbył się wczoraj (wtorek 14 czerwca). Oprócz organizatorów i przedstawicieli ośrodków, które brały udział w konkursie, obecny był Marek Tobolski, przewodniczący komisji oświaty, kultury i spraw społecznych.  

Podczas otwarcia ekspozycji Katarzyna Świderska, dyrektor Muzeum Regionalnego w Jarocinie zadeklarowała, że placówka jest otwarta na wszelkiego tego typu inicjatywy, zwłaszcza, że filmy, które reklamowane za pośrednictwem plakatów, są nierozerwalnie związane z muzyką. Zaprosiła uczestników do zwiedzenia Spichlerza Polskiego Rocka, a w przyszłości na warszaty rockowe oraz do tzw. "małego Kopernika", który powstaje w pałacu Radolińskich w Jarocinie. Oficjalna nazwa projektu przygotowanego przez Centrum Nauki Kopernik w Warszawie to SOWA, czyli Strefa Odkrywania, Wyobraźni i Aktywności. Z oferty można będzie skorzystać najprawdopodobniej już w czasie wakacji. Jest też szansa, że jesienią Muzeum Regionalne otworzy znów swoje podwoje dla zwiedzających.   

Wystawa plakatów filmowych w Spichlerzu Polskiego Rocka w Jarocinie będzie dostępna dla zwiedzających przez ok. miesiąc. W przyszłym roku, jeśli znowu nie wydarzy się coś, co uniemożliwi normalną działalność, kadra Środowiskowego Domu Samopomocy myśli o połączeniu obu kategorii filmowych. W ramach festiwalu "Camera Hity" uczestnicy mogliby tworzyć zarówno plakaty, jak i filmy według własnego scenariusza.   

Laureaci Publiczności:

 • plakat ,,Sąsiedzi” z ŚDS-u w Krotoszynie oraz ,,Matrix” z Warsztatu Terapii Zajęciowej "Tęcza" z Ostrowa Wlkp.,

 • plakat ,,Piraci z Karaibów” z ŚDS-u w Jarocinie,

 • plakat do filmu ,,Shrek” autorstwa uczestników ŚDS w Krotoszynie.

 • Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.

  Udostępnij na:
  Facebook
  wróć na stronę główną

  ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

  e-mail
  hasło

  Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

  Komentarze (0)

  Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

  Wczytywanie komentarzy