Reklama

Charytatywne Mikołajki w JOK-u. Zrobili wszystko dla Macieja Kaliszaka. Ile udało się zebrać? [ZDJĘCIA]

Opublikowano:
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Kultura Tegoroczne Mikołajki organizowane przez gminę Jarocin miały charakter charytatywny. Dochód ze wszystkich atrakcji zostanie przeznaczony na leczenie i rehabilitację strażaka Macieja Kaliszaka, prezesa OSP w Jarocinie.

Reklama

Impreza odbywała się w Jarocińskim Ośrodku Kultury w niedzielne popołudnie. Początkowo była planowana na 4 grudnia, ale termin został zmieniony ze względu na odbywający się w tym dniu mecz polskiej reprezentacji. Zazwyczaj Mikołajki organizowane przez gminę Jarocin były okazją do "odpalenia" świątecznych dekoracji i choinki. Tym razem te dwa wydarzenia zostały rozdzielone.

Można było dobrze zjeść w zamian za datki do puszki dla Macieja Kaliszaka

Wczoraj w holu JOK-u roznosiły się przyjemne zapachy świątecznych potraw, a to dzięki paniom z Kół Gospodyń Wiejskich, które je przygotowały, aby pomóc w zbiórce dla Macieja Kaliszaka, u którego pół roku temu doszło na zatrzymania krążenia. Strażaka udało się uratować, ale wymaga obecnie specjalistycznej rehabilitacji. Koszty pobytu w ośrodku to ok. 30 tys. zł miesięcznie. Stąd pojawia się wiele inicjatyw ze strony kolegów prezesa OSP w Jarocinie. W pomoc włączyły się również władze gminy, wszelkiego rodzaju stowarzyszenia i organizacje. Kiedy zaproszono wszystkich organizatorów i widzów do wspólnego zdjęcia widać było jak wiele osób zaangażowało się w pomoc dla strażaka.        

- Wszyscy wierzymy, że Maciej wróci do nas zdrowy. Nasza obecność tu to potwierdza. Jest w nas wiara,  i  nadzieja, że nam się uda. I jest miłość, którą dajemy Maciejowi będąc z nim w trudnych chwilach i dzieląc się dobrem, którym on zawsze dzielił się z nami - mówił do uczestników Mikołajek burmistrz Adam Pawlicki.

Na najmłodszych czekał Mikołaj ze słodkimi niespodziankami i warsztaty inspirowane Bożym Narodzeniem. Na stoisku Spichlerza Polskiego Rocka można było własnoręcznie wykonać świąteczne przypinki i ozdoby. Bibliotekarki zachęcały do wykonania świątecznych ozdób ze starych książek. Na ulicy Libercourt rozstawione zostało miasteczko strażackie. Atrakcją był pokaz alpinistyczny strażackich Mikołajów, którzy dołączyli do uczestników imprezy zsuwając się po linie z dachu budynku JOK-u. Z policyjnym Pyrkiem można było odwiedzić policyjną strefę z autochodzikiem i łamigłówkami.

W trakcie Charytatywnych Mikołajek dla Macieja na scenie prezentowali się młodzi wokaliści jarocińskich szkół muzycznych: Społecznego Ogniska Muzycznego w Jarocinie, Autorskiej Szkoły Muzyki Rozrywkowej i Wokalistyki Klimkiewicz, Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Jarocinie oraz tancerze z „Artia” Akademii Artystycznej. Dla aktywnych fizycznie zorganizowany został mikołajkowy trening z Body Basement oraz Biegaczami Jarocin. 

Co można było wylicytować i za ile na Charytywnych Mikołajkach dla Macieja?

W przerwach koncertu odbywały się licytacje. Jedną z najciekawszych był lot widokowy nad Jarocinem ufundowany przez burmistrza Adama Pawlickiego. Ta zasiliła konto Macieja Kaliszaka o 10 tys. zł. Voucher wylicytował za 5 tys. zł przedstawiciel firmy "Drobud", który zdecydował, że przekaże go kolejnemu uczestnikowi aukcji - Damianowi Nowakowi, który zaoferował 4,6 tys. zł, a wzruszony gestem podbił sumę o 400 zł. Za 550 zł zlicytowano piłkę z autografami zawodników Lecha Poznań, za 700 zł noc dla dwóch osób w Muzeum Regionalnym w Jarocinie, a za 750 zł nowy notebook. Sporo emocji przyniosła również licytacja strażackiego toporka, który ostatecznie osiągnął kwotę 1.200 zł. Najwyższa oferta należała do przedstawiciela firmy "Drobud".  Ale były też nieco drobniejsze fanty - kubki, koszulki, stroiki świąteczne. Sporo z nich nabyli strażacy - koledzy Macieja Kaliszaka. Swoich nabywców znalazła też większa część wystawionych w sali widowiskowej obrazów. Jeden z nich nabył za 200 zł Maciej Zegar - prezes JLA Jarocin a zarazem prezes gminnego związku OSP w Jarocinie. Te przedmioty, które nie znalazły nabywców, można będzie licytować do 15 stycznia na fanpage'u Ochotniczej Straży Pożarnej w Jarocinie.    

Cały czas można wpłacać pieniądze na platformie zrzutka.pl

AKTUALIZACJA

W poniedziałkowe popołudnie pojawiła się informacja, że w czasie Charytatywnych Mikołajek dla Macieja udało się zebrać 23.064,94 zł. 

ZOBACZ RÓWNIEŻ:

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy