reklama

Zwalcz kaca i idź na detoks alkoholowy!

Opublikowano:
Autor:

Zwalcz kaca i idź na detoks alkoholowy! - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Kobieta i dziecko

Kaca to nieprzyjemne uczucie, które towarzyszy ludziom po piciu alkoholu. Jego symptomy oraz siła zależą od rodzaju spożywanych trunków oraz ich ilości. Zazwyczaj utrudniają życie na kilka godzin i wybijają z codziennego rytmu. Istnieje wiele sposób na walkę z kacem, lecz zazwyczaj metody domowe nie mogą się równać z tymi farmakologicznymi. Dlatego ludzie decydują się na detoks alkoholowy. Sprawdź, jakie jest jego działanie i możliwości.

Skąd bierze się kac?

Bardzo trudno określić, jakie są powody kaca. Głównie mówi się, że jest to spowodowane przez gromadzący się w organizmie aldehyd octowy. Niektórzy twierdzą, że to przez odwodnienie mózgu. Istnieje także teoria, że problemem jest niewielka ilość metanolu w niektórych trunkach. Dlatego też uważa się, że po wypiciu piwa, wina, whisky, ginu, rumu czy brandy, kac jest dużo bardziej odczuwalny aniżeli w przypadku czystego alkoholu, jakim jest wódka. Oczywiście powszechnie znane są sposoby na powstrzymanie negatywnych symptomów spożywania wysokoprocentowych trunków takie jak nawadnianie się, jedzenie tłustych posiłków, jednakże nie ma pewności, że to coś da. Tak samo w przypadku domowych metod na kaca. Nie zawsze jedzenie jajek, pomidorów i bananów, picie ziołowych naparów, wody z cytryną i miodem czy napoi izotonicznych pomoże z bólem głowy, uczuciem pragnienia, nudnościami, biegunką, brakiem łaknienia lub nadmiernym apetytem, dreszczami i poceniem się czy dysfunkcjami motorycznymi. Taki własny detoks alkoholowy jest niekoniecznie skuteczny i może być ryzykowny. Nie można także zapominać o tym, co dzieje się z samopoczuciem człowieka. Bezsenność i osłabienie, rozdrażnienie, światłowstręt, nadwrażliwość na hałas, uczucie rozbicia i depresja lub problemy z koncentracją są z pewnością uciążliwe, chociaż tymczasowe. Dlatego najlepszy jest detoks alkoholowy, który pomaga nie tylko oczyścić organizm, ale także ustabilizować nastrój. Można przeprowadzić go w wielu polskich miastach np. w Poznaniu.

 

W czym pomaga detoks alkoholowy?

Głównym zadaniem detoksu alkoholowego jest regeneracja organizmu. Specjaliści z Poznania zawsze oferują odtrucie alkoholowe dopasowane do stanu zdrowia, potrzeb oraz wymagań danej osoby. Najbardziej istotne jest, aby detoksykacja pomogła i w pełni zlikwidowała objawy kaca lub ciągu alkoholowego. W zależności od tego, co dzieje się wewnątrz ludzkiego ciała, podawane są konkretne leki. Detoks alkoholowy trwa od 3 do 24 godzin. Lekarze zazwyczaj kontynuują go na tyle długo, aby uzależniony poczuł się lepiej, a jego stan fizyczny, jak i psychiczny był ustabilizowany. Na czym dokładnie polega odtrucie alkoholowe? Dożylnie podawana jest mieszanina witamin, soli mineralnych, elektrolitów oraz mikro i makroelementów w formie kroplówki, która przez kilka godzin stale wzbogaca organizm o wartościowe płyny. Na odtrucie alkoholowe może zdecydować się każdy, bez względu na siłę i rozwój objawów zatrucia płynem etylowym. Trzeba jednak uprzedzić specjalistę o wcześniej przebytych odtruciach alkoholowych. 

Jakie możliwości daje odtrucie alkoholowe?

Detoks alkoholowy zazwyczaj kojarzony jest z pokonywaniem kaca. Jednakże pomaga także w przypadku ciągu alkoholowego. Nie tylko sprawia, że dana osoba czuje się lepiej fizycznie, jak i psychicznie. Umożliwia także wszycie esperalu. Kompleksową terapią oferuję AlkoMed Poznań. Rekomendują, aby przed rozmowami z psychologiem i wszyciem esperalu zastosować detoks alkoholowy. Cena wynosi minimum 600 zł. Jest to jednak zabieg, który daje trwałe rezultaty do momentu kolejnego spożycia alkoholu.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE